Бельгія: зупинити скорочення в сфері громадських послуг!

Бельгія: зупинити скорочення в сфері громадських послуг!31 травня у Бельгії відбувся загальний страйк і масові демонстрації. Профспілки протестували проти заходів жорсткої економії, зокрема, скорочення бюджету на освіту, а також засуджували розпорошення соціального діалогу.

Тисячі демонстрантів – працівників державного сектору вийшли на вулиці Брюсселю на підтримку якісних громадських послуг.

Демонстрація була організована трьома найбільшими національними профоб’єднаннями: Загальною федерацією праці Бельгії, Загальною конфедерацією ліберальних профспілок Бельгії та Конфедерацією християнських профспілок освіти як спільна акція протесту проти заходів федерального уряду. Профспілки протестують проти скорочення державних послуг, в тому числі у сфері освіти, проти позиції федерального уряду, який, на думку профспілок, не прислухається до їх вимог.

«Ми виступаємо проти політики очищення в державному секторі», - заявив голова Конфедерації християнських профспілок-громадські послуги (CSC-громадські послуги) Люк Хамелінк.

Демонстранти несли гасла «Досить», «Боремося за свої права», «Менше пенсій? Вищі зарплати».

Відсутність соціального діалогу

Виступаючи проти скорочення бюджетного фінансування, зниження пенсій і обмеження схем переривання кар'єри, члени профспілок також засудили відсутність соціального діалогу.

«В Бельгії зростає бідність», - заявив секретар CSC-громадські послуги Бенуа Лямбот. «У соціальні центри звертається все більше людей, які не мають права на отримання допомоги по безробіттю, біженці. Соціальні працівники перевантажені і виступають в якості «соціального банкомату», а не як помічники з працевлаштування на ринку праці».

Деякі активісти членської організації Інтернаціоналу освіти, що входить до Загальної федерації праці Бельгії, також взяли участь у демонстрації в Брюсселі, але більшість з них приєдналися до регіональної акції протесту у Валлонії.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори