Бельгія зустріла саміт ЄС загальнонаціональним страйком

Бельгія зустріла саміт ЄС загальнонаціональним страйкомСьогодні, 30 січня 2012 року, в Бельгії проходить загальний страйк проти заходів з економії державного бюджету, що триватиме до 22.00.

Як повідомляють місцеві ЗМІ, країна майже паралізована. Повністю заблоковано рух залізничного транспорту, не працюють також швидкісні потяги, які поєднують Бельгію з Нідерландами, Німеччиною, Францією та Великою Британією.

Через страйк закриті аеропорт Шарлеруа, а в аеропорту Брюсселя скасовано ряд рейсів, частина рейсів відбувається із затримкою.

У страйку беруть участь і працівники громадського транспорту. Так, у Брюсселі сьогодні не працює жоден автобус, трамвай та потяг метро, у регіонах країни – лише від 10% до 30% автобусів вийшли на лінії.

Не працюють вчителі і лікарі, а у лікарнях забезпечується лише мінімальний рівень послуг. Також зупинили роботу банки, фінансові організації та торговельні центри.

89% поштових відділень сьогодні відкрили свої двері, водночас, доставка кореспонденції значно ускладнюється через зупинку двох із п’яти центрів сортування у країні.

Крім того, зупинився ряд великих підприємств, зокрема, заводи Coca-Cola, Inza (виробництво молока), CSM (хлібобулочні вироби), Candico (цукор).

Минулого разу спільно організований профспілками добовий страйк проводився у Бельгії в 1993 році.

Відділ інформаційно-аналітичного забезпечення ЦК Профспілки
(за матеріалами Інтернет-видань)
0
30 січня 2012
3 159

Схожі публікації


Догори