Соціальний діалог як важливий інструмент співпраці та порозуміння

Розпочинаючи ІХ пленум комітету Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, який відбувся 14 грудня 2023 року в м. Ужгород, голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Повханич наголосила, що триває 659-й день війни в Україні і наші українські воїни сталевою бронею мужньо захищають суверенітет України й завдяки ним усі ми можемо сьогодні працювати. 

Також 14 грудня – День вшанування учасників ліквідації на Чорнобильській АЗС (День ліквідатора), тому присутні хвилиною мовчання віддали належне пам'яті про усіх загиблих.

Ключове питання, яке було винесено на порядок денний, ─ звіт соціальних партнерів про стан виконання зобов’язань за 2022-2023 роки Сторонами соціального діалогу за обласною Угодою між департаментом освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації та обласною організацією Профспілки працівників освіти і науки України на 2021-2025 роки.

Голова організації відзначила, що впродовж 2022-2023 років велася системна робота щодо соціального діалогу та співробітництва між стороною роботодавців та повноважними представниками найманих працівників.

На цьому також наголосила і директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Мар’яна Марусинець, яка, у свою чергу, подякувала профспілковому активу області за ефективне відстоювання належних фінансових ресурсів для закладів, установ освіти області  та повноцінну оплату праці.

Профспілковий очільник області Тетяна Повханич у подальшому надала вичерпну й докладну інформацію по всіх розділах Угоди, охопивши наступне: аналіз забезпечення контролю щодо виробничих та трудових відносин, режиму праці та відпочинку, нормування та оплати праці, охорони праці, безпеки життєдіяльності та здоров’я, соціальних гарантій, пільг та компенсацій, розвитку соціального партнерства.

Особливу увагу профспілкової сторони було спрямовано на співпрацю голів територіальних організацій з органами місцевого самоврядування щодо спільного розгляду питань про недопущення зменшення обсягів освітньої субвенції, проведення аналізу власних фінансових можливостей.

Голови територіальних організацій, які взяли участь в обговоренні, Христина Михайлова та Світлана Сег – зосередились на практиці роботи своїх організацій щодо виконання положень Угоди.

Запрошений на пленум голова Закарпатської обласної ради професійних спілок Іван Зелінський проінформував присутніх про роботу обласної ради професійних спілок та за підсумками літнього оздоровлення вручив нагороди Федерації профспілок України найбільш активним головам виборних профспілкових органів Закарпатської обласної організації Профспілки.

Також пленум затвердив зведений кошторис доходів та видатків Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України на 2024 рік.

 

Наталію Альперіну, голову первинної профспілкової організації Рахівського ЗЗСО І-ІІІ ст. №1 Рахівської міської ради Рахівського району Закарпатської області нагороджено Нагрудним знаком ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Профспілковий лідер»

Пресслужба обласної організації Профспілки

 

Схожі публікації


Догори