Горлівському інституту іноземних мов – 75 років!

Осінь для Горлівського інституту іноземних мов – це період наполегливої праці, боротьби за право бути у когорті кращих закладів вищої освіти України, підведення підсумків роботи за 75 років і планування свого майбутнього. Інститут, на прикладі якого історія випробовувала на життєстійкість вищу освіту, інститут – двічі переселенець за останнє десятиліття, а, якщо зазирнути в його історію – тричі. І всі 75 років в інституті на захисті соціальних прав стоїть первинна профспілкова організація.

Восени далекого 1949 року на базі Білоцерківського педагогічного училища було утворено вчительський інститут іноземних мов. За п’ять років інститут було переведено з міста Біла Церква Київської області до міста Горлівка Сталінської (нині Донецької) області й названо: Горлівський педагогічний інститут іноземних мов. Переїзд відбувся у першій половині вересня 1954 року. 

Інститут іноземних мов був першим вищим навчальним закладом у місті, горлівчани радо зустріли викладачів і студентів. Вишу одразу ж передали на баланс чотириповерхову будівлю для проведення занять. У цьому корпусі було розміщено аудиторії, навчальні кабінети, фонолабораторія, бібліотека, спортивний та актовий зали, лекторська, буфет, кімнати для розміщення адміністративно-управлінського персоналу, санчастина та книгосховище. На клопотання дирекції у вересні 1955 року інституту передали два гуртожитки по 100 місць у кожному. 

Починаючи з двох факультетів (англійської  та французької мов) у 1955 році інститут набрав потужності і у 2014 році освітній процес здійснювався на восьми факультетах, де здобували освіту майже 3500 студентів. Здобувачі мали можливість користуватися величезним бібліотечним фондом та фондами ресурсних центрів англійської, французької та німецької мов. А влітку, завдяки злагодженій роботі профспілкового комітету інституту, студенти і здобувачі, співробітники і члени їх сімей, мали прекрасну можливість відпочити у спортивно-оздоровчому таборі «Альтаїр» на березі Сіверського Дінця.

Славна історія інституту горлівського періоду змінилася періодом потужної боротьби за своє існування після переїзду у Бахмут в 2014-му. Перша вчена рада в занедбаному, без опалення і меблів приміщені, запам’яталася кожному ін’язівцю, котрий мав мужність зробити цей героїчний крок – вибрати Україну. Колектив зробив, як здавалося, неможливе: у 2015-му видав дипломи випускникам і зарахував на навчання першокурсників, зберіг свою єдність і почав набирати матеріальну базу завдяки неймовірній працездатності кожного, міжнародним проектам, грантам і допомозі наших друзів-однодумців, здобув міжнародне визнання. Разом із профспілкою організовувалися конкурси, фестивалі, екскурсії, покращувалися соціально-побутові умови для здобувачів і викладачів. У 2022 році інститут мав два сучасних обладнаних корпуси і готував до відкриття другий сучасний гуртожиток…

У квітні 2022 року Горлівський інститут іноземних мов переїхав до Дніпра. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара гостинно прийняв його, надав приміщення для роботи і проживання членам колективу. І знову – налагодження робочого ритму, координація роботи відділів, нові міжнародні проекти і гранти, безперервний освітній процес і постійна турбота про кожного члена колективу і здобувача попри все, попри відстані та війну. Надійною підтримкою членам колективу є наша Профспілка.

Здається, відірвані від рідних домівок, дехто – від рідних людей, мали б опустити руки за ці десять важких років. Але колектив Горлівського інституту іноземних мов сміливо дивиться уперед, набирає новий темп і розпочинає свій 76 рік життя, роботи і боротьби за право бути одним з найпотужніших лінгвістичних центрів в Україні. Тисячі історій успіху наших випускників дають нам на це право.

З ювілеєм, Горлівський інститут іноземних мов! З твоїм 75-річчям!

Хай живе інститут! Хай живуть професори! Хай живе кожен зокрема! Хай живуть всі разом! Хай завжди вони процвітають! Разом переможемо!

Далі буде…

Наталія Ковальська,

Голова первинної профспілкової організації інституту

 

Схожі публікації


Догори