Організаційна робота – візитна картка профспілкової організації

Організаційна робота – візитна картка профспілкової організаціїОрганізаційна робота та діловодство посідають значне місце в роботі профспілкової організації – і первинної, і територіальної.

Для удосконалення роботи наших організаційних ланок 31 травня – 1 червня поточного року Одеський обласний комітет Профспілки працівників освіти і науки України провів семінар голів територіальних організацій на тему – удосконалення організаційної роботи в первинних, територіальних організаціях Профспілки.

Відкрила семінар голова обкому Профспілки Ніна Дубовик, яка окреслила дії галузевої Профспілки щодо вирішення програмних і статутних завдань, відстоювання інтересів працівників в сучасних соціально-політичних умовах.

До семінару-практикуму було підготовлено «Посібник з організаційної роботи та діловодства в територіальних організаціях Профспілки» в електронному форматі. У методичці розглядаються такі моменти роботи, як планування робочого часу голови профспілкової організації, робота із залучення нових членів Профспілки та робота над мотивацією профспілкового членства, організація навчання профспілкових кадрів, основні засади інформаційної діяльності, а також основні вимоги до діловодства – від оформлення бланків до складання документів і протоколів. Голови районних, міських комітетів Профспілки мали нагоду ознайомитися з електронною версією посібника до семінару для того, щоб надати свої пропозиції щодо подальшого його видання до друку.

Учасники семінару під керівництвом заступника голови обкому Профспілки Любові Корнійчук працювали над оновленим примірним Положенням про територіальну організацію Профспілки, детально розбираючи кожний його пункт, обговорювали питання розмежування повноважень президії, райкому Профспілки.

Окрема увага на семінарі була приділена формування позитивного іміджу профспілкової організації. Основні поради, які давалися профспілковим лідерам в цьому напрямі – максимально використовувати можливість показувати громадськості позитивні результати роботи профспілкової організації, забезпечувати соціально-економічний захист трудовим колективам. На цих двох китах тримається довіра спілчан до профспілкової організації. Крім цього, варто вивчати також антимотиви профспілкового членства, щоб у майбутньому запобігати випадків виходу працівників з профспілкових організацій.

Про головні моменти в організації діловодства в профспілкових організаціях, використовуючи конкретні приклади, розповіла спеціаліст з питань інформаційно-аналітичної роботи та діловодства Ганна Вінковська.
Завершився семінар круглим столом – «Навчання профспілкового активу: проблеми та перспективи їх вирішення».
Учасники в ході навчання активно користувалися розробленим посібником, ділилися власним досвідом, задавали конкретні запитання та вносили пропозиції, що не може не свідчити про їх зацікавленість темою навчання. Всі поставили високу оцінку проведеному семінару, підкреслили його важливість та актуальність.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому ПрофспілкиОрганізаційна робота – візитна картка профспілкової організації

Схожі публікації


Догори