«Весняні передзвони» у Сумському державному університеті

«Весняні передзвони» у Сумському державному університетіВесна – час пробудження краси й кохання, розквіту талантів і натхнення. Недаремно саме навесні у Сумському державному університеті щорічно (із 2010 року) проводиться огляд-конкурс художньої самодіяльності серед викладачів та співробітників університету «Весняний передзвін».

Працівники СумДУ проявили себе у вокалі, хореографії, художньому читанні, грі на музичних інструментах, театральному мистецтві, а також представили власні творчі роботи.

Концерт відкрила команда адміністративно-господарської частини. Вона запам’яталася глядачам акапельною українською піснею у виконанні жіночого ансамблю «Господарочки». Яскравим акцентом виступу став авторський вірш про швидкоплинність життя, вдало поєднаний із театральною постановкою.
Співробітники факультету іноземної філології та соціальних комунікацій представили варіацію на шекспірівську ідею, що кожен у світі грає ролі та шукає себе у комедії, драмі, мелодрамі чи жанрі артхаусного кіно.

Відповідно до концепції, учасники виконували бальний танок, пісню про нерозділене кохання, декламували поезії старшого викладача кафедри журналістики та філології, члена Національної спілки письменників України Василя Чубура. Глядачів підкорила акапельна «Пісня про матір» та КВН-мініатюра від викладачів.
Факультет економіки та менеджменту обрав для презентації стилістику кабаре. Створити атмосферу розкоші та свята команді допомогли червоно-чорні костюми із блискітками, екстравагантні танці та відома пісня Лайзи Мінеллі.

Із лейтмотивом виступу вдало поєднався гумористичний номер «Холмс, Ейнштейн та Преслі в казино». Приємно здивувала фінальна пісня «Hit the Road Jack».
Наступними естафету творчості підхопили працівники Медичного інституту. Студенти перевтілювалися у давньогрецьких богів і взялися досліджувати грані людської душі.

Медики співали пісні під гітару, дивували душевним віршем про бездомного собаку, запалювали зал арабським танком та навіть влаштували політичні дебати. Крім того, на боксерському рингу в гумористичному двобої зійшлися професор і нестаранна студентка.

Представники Юридичного факультету виступали прямісінько в залі очікування аеропорту. Команда розповіла про жіночі чари, повеселила гуморескою «У маршрутці», а піснею «Ой чий то кінь стоїть» додала концерту національного колориту.

Факультет технічних систем та енергоефективних технологій зробив ставку на відомий мультфільм «Бременські музиканти». Тематиці стовідсотково відповідали гумористична танцювальна композиція розбійників та віршована мініатюра про детектива. Серця глядачів підкорив чоловічий дует, що виконав ліричну пісню Трубадура «Луч солнца золотого». Додав родзинки комічний етюд ілюзіоніста.

Під час виступу команди факультету електроніки та інформаційних технологій на сцені панувала атмосфера романтики. У барі «ЕлІТний» зал зачаровували фортепіанні замальовки, лірична пісня «Я ніколи нікому тебе не віддам», мелодійний романс під гітару у виконанні жіночого дуету. Знайшлося місце й дивному чорно-білому танцю та гуморесці, в якій йшлося про мовне питання.

Завершувала конкурсну програму команда адміністративно-управлінського персоналу, яка представила на розсуд глядачів пристрасний іспанський танок, зворушливу пісню мами та доньки, гумореску Павла Глазового та номер із ляльковими страусами, які створила начальник відділу договірних відносин Маїна Ковбасюк. Пісня «Дівчина-весна» у фіналі виступу АУП стала своєрідним гімном «Весняних передзвонів».

Концерт тривав понад три години, проте присутні не відчували ні втоми, ні дискомфорту. Студенти із захопленням спостерігали за кожним номером своїх наставників, які відкрилися їм з іншого, раніше незнайомого боку. На сцені були і доценти, і аспіранти та докторанти, і представники обслуговуючого персоналу. У залі панувала піднесена, святкова атмосфера.

За рішенням журі конкурсу кубок переможця здобув факультет технічних систем та енергоефективних технологій. Друге місце розділили адміністративно-управлінський персонал і факультет економіки та менеджменту. Третю позицію завоювали факультети іноземної філології та соціальних комунікацій, електроніки та інформаційних технологій та адміністративно-господарська частина.

Ректор університету Анатолій Васильєв, голова профкому Валентина Боровик та голова культурно-масової комісії профкому Маїна Ковбасюк нагородили учасників та призерів фестивалю.

Усі отримали від профкому та адміністрації університету пам’ятні кубки, дипломи та сертифікати: за І місце – 5000 гривень, за два ІІ-х місця – по 3000 гривень, за три ІІІ-х місця – по 2000 гривень, а також два заохочувальних – по 1000 гривень.

Під час концерту голова профкому Валентина Боровик нагородила сертифікатами та грошовими призами у розмірі 200 грн десятьох переможців виставки «Моє хобі». На ній було представлено близько 240 різножанрових творчих робіт «hand made»: вишивки, витинанки, вироби, оздоблені у техніці «декупаж», весільні аксесуари, ляльки, ікони, іграшкові солдатики, водний човен тощо. Голосування проводилось анонімно. Кожен із відвідувачів виставки міг віддати свій голос лише за одну роботу, яка сподобалась найбільше.

Як зазначив ректор Анатолій Васильєв, Сумський державний університет і надалі підтримуватиме співробітників у їх творчому розвитку. Завдяки проведенню подібних заходів університетівці розкривають свої таланти, і лише у 2012 році три колективи СумДУ отримали Почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Цьогорічний конкурс проводився у рамках міського фестивалю народної творчості «Сумські зорі» та обласного культурно-мистецького фестивалю «Талантами уславлена земля – це рідна Сумщина моя!». Найкращі номери «Весняного передзвону-2013» увійдуть до заключного концерту фестивалю, що відбудеться у травні в обласному академічному театрі драми та музичної комедії ім. М.С. Щепкіна.

Нагадаємо, що ідея започаткування (проведення) конкурсу «Весняні передзвони» у СумДУ належить профспілковому комітету університету – голові профкому Валентині Боровик та голові культурно-масової комісії профкому Маїні Ковбасюк. За втілення креативних ідей та постановок номерів відповідають голови профбюро усіх факультетів та служб СумДУ. Адміністрація університету також активно підтримує захід.

Профком Сумського державного університету«Весняні передзвони» у Сумському державному університеті    «Весняні передзвони» у Сумському державному університеті

«Весняні передзвони» у Сумському державному університеті    «Весняні передзвони» у Сумському державному університеті

«Весняні передзвони» у Сумському державному університеті    «Весняні передзвони» у Сумському державному університеті

«Весняні передзвони» у Сумському державному університеті    «Весняні передзвони» у Сумському державному університеті

Схожі публікації


Догори