Донецьк обирає «Пролісок»

Донецьк обирає «Пролісок»За останні роки профспілковий вчительський пансіонат «Пролісок» у Трускавці кардинально змінив своє обличчя. Йдеться про рівень сервісу, а ціна проживання і харчування залишається співвідносною до освітянських зарплат.

З цього ми й розпочали розмову із гостею «Проліска» заступником голови Донецької обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександрою Миколаївною Рубель.

– Олександро Миколаївно, все пізнається у порівнянні... Це, мабуть, не перший курорт, на якому впродовж десятиліть праці в профспілках довелося побувати?

– Стан здоров’я прив’язує до «Нафтусі». В Трускавці була багато разів. Добре, що є в галузі освітянській пансіонат «Пролісок», в якому бувала раніше, і можу сказати, що Львівська обласна організація профспілки працівників освіти і науки, адміністрація цієї оздоровниці, профспілковий актив галузі зробили колосальну роботу, щоб цьому оздоровчому закладу буквально не можна було сьогодні зробити зауважень.

Обслуговування прекрасне, кухня відмінна. На 65 гривень в день меню – повноцінне різноманітне, страви не повторюються, є домашня випічка. В Донецьку на таку суму можна лише не дуже ситно поснідати. Подвір’я пансіонату впорядковане – в квітах. Кімнати тут колись були на 5-6 чоловік, тепер – того ж економкласу на 2-3 особи, побутові зручності, Інтернет-мережа, телевізори, холодильники, є кімнати класу люкс і напівлюкс. Є можливість прийняти тут і фізіотерапевтичні процедури. Чудово! І це щиро, без компліментів колегам, правдиво, як є.

– Після цих слів, думаю, що освітянський «Пролісок», крім всього сказаного, став ще й переконливим прикладом і аргументом на користь того, що навіть в умовах, які склалися в Україні на зламі соціальних устроїв, можна зберегти і розбудувати профспілкову оздоровницю, якщо є воля та бажання активу і лідера.

– Людський фактор мав і має величезне значення в долі малого підприємства і великої держави. У цьому випадку левова пайка заслуг щодо оздоровниці належить вашому обласному профлідерові Марії Григорівні Яцейко та її колегам. Весна починається з проліска, держава зі збереженого підприємства, школи, доброї дороги.

– Освітянська галузева профспілка – одна з найбільших в Україні. Чи вдалося зберегти і розбудувати свою організацію в області?

– На початку листопада святкуватимемо 70-річчя відродження Донецької обласної організації Профспілки, яка сьогодні нараховує 61 міськрайонну організацію, 2100 первинок та понад 169 тисяч членів профспілки.

Ця дата стала знаковою і не одноразовою подією в житті організації, яку сьогодні очолює Ася Семенівна Горшкова.

Наголос робимо на первинні організації, на роботі з молоддю. Відпрацьована відповідна Програма, за якою надаємо психологічну допомогу молодим членам профспілки, що приходять на робоче місце чи очікують його. Проводимо навчання і зустрічі з молодими спеціалістами, долучаємо вчених, фахівців вищих навчальних закладів Донеччини, яких в області налічується сорок шість. В районах створені і діють профспілкові комісії різних напрямків, у тому числі роботи з молоддю. До їх складу входять різні фахівці. Проводимо роботу з органами самоврядування, стержнем є підготовка і прийняття місцевих бюджетів з врахуванням інтересів освітян. Комісії дають пропозиції до плану роботи обласної організації на рік.

–Чи вдається контролювати і надати результативності навіть добре продуманому плану роботи?

– Значення має те, як залучати до цього актив. Оправдали себе профспілковий методичний кабінет і обласна методична рада, яку очолює Ася Горшкова, їх діяльність на рівні регіонів, до яких залучаємо ділових, креативних спілчан, кращих низових профлідерів. Багато років працюю, як її називаю, зі «скатертиною», де виписані низові профорганізації і, кого, коли, з якого питання слухали, результати, щоб нікого не обійти увагою і нікому не надавати, м’яко кажучи, надмірної. Проводимо конкурси на кращу первинку, зокрема вищих навчальних закладів.

Досвід інформаційної роботи Донецької обласної організації профспілки слухався на рівні галузі України. Маємо свій сайт, обласну освітянську профспілкову газету. Спеціалісти Донецького національного університету вчать представників міст і районів створювати і працювати на своїх сайтах. Паралельно йде процес їх технічного оснащення.

– Що б хотіли сказати на завершення нашої розмови?

– Подякувати за гарний відпочинок, оздоровлення і увагу львівських колег, запросити їх на Донеччину. Ми готові до співпраці і обміну досвідом роботи з львів’янами щодо оздоровлення спілчан.

– Дякую за розмову.

Розмовляла Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори