Директор звітує про колдоговір. І є про що

Директор звітує про колдоговір. І є про щоДобрі слова про Бібрську ЗОШ 1-3 ступеня на Львівщині чула і від головного освітянського роботодавця Перемишлянського району Остапа Горлатого, і від голови районної організації галузевої профспілкової організації Романа Хімка. Якщо адміністрація і громадська організація знаходять точки дотику для створення здорового мікроклімату в колективі, можна долати виклики, на які щедре для освіти – бюджетної сфери – сьогодення.

Нещодавній звіт, за колективним договором, директора Бібрської ЗОШ 1-3ст Галини Островерхи про діяльність навчального закладу тривав близько трьох годин. Громадськість та районне освітянське керівництво мали можливість почути не лише доповідь Галини Михайлівни, а й оглянули 365 представлених слайдів про конкретний захід, який яскравіше вирізняв нюанси навчального процесу, співпрацю адміністрації та первинної профспілкової організації.

Колективний договір, каже Галина Островерха, ми навчилися продумувати до дрібниць, переконавшись наскільки він може порятувати кожну зі сторін соціального діалогу в критичних ситуаціях. Наприклад, коли йдеться про вимушені відпустки, додаткові відпустки, премії кращим педагогам, працевлаштування і ще багато інших важливих соціальних моментів.

Коли нам намагалися нав’язати, крім чотирьох вчителів-істориків, ще одного, так би мовити «позаштатного», вступає в розмову голова первинної профспілкової організації Бібрської школи Леся Петрівна Лукасевич, забравши педнавантаження у вже прцюючих учителів, громадська професійна спілка і дирекція школи були непохитно на стороні закону. Це сила проти всілякого найпотужнішого телефонного права. Адміністрація ділиться відповідальністю з профспілкою за чесний розподіл уроків, атестацію колег.

Завдяки ініціативі та активності первинної професійної спілки згуртовують колектив на добрі справи. Йдеться не лише про пізнавальні для вчителів мандрівки у вільний час Україною, організацію відзначення ювілеїв, пошанування вчителів-пенсіонерів, але й традиційні для колективу Дні театру – виїзди в обласний центр на прем’єри провідних Львівських театрів.

Цей непростий новий навчальний рік розпочинають разом із міською громадою, яка з розумінням ставиться до шкільних проблем. Поточні ремонти здійснено в усіх класах, здебільшого, силами батьків та завдяки спонсорам. У п’яти молодших класах поміняли дошки та жалюзі – батьківським коштом. Відділ освіти надав 300 кг цементу і одні двері. Вибачте за таку господарську прозу, але вона невід’ємна від умов праці, за яку відповідальна і профспілка, і адміністрація, залежить і рівень навчального процесу, додає директор.

Цього року школа взяла участь у проектах, оголошених департаментом освіти – з організації якісного навчального середовища. Один стосувався читального залу (непогана бібліотека у нас вже була), треба було здійснити комп’ютеризацію читального залу. До послуг учнів – 5 ноутбуків, Інтернет, комп’ютерна оргтехніка.

Другий проект – у ракурсі національно-патріотичного виховання. Загальна вартість проекту – 45 тисяч гривень, 5тисяч з них – виділила міськрада, 15 тисяч – з місцевого бюджету. Ще 20 тисяч мають надійти з Львівського обласного департаменту освіти.

Необхідно зробити ремонт спортивного залу (гімнастичного вже подужали)... Колектив прагне створити школу…без поразок. Поразок педагогічних, учнівських, різних. Школу мають закінчувати, продовжує директор, здорові молоді люди, які отримали б на нашій базі сучасні знання, підготовку, котра давала б можливість реалізовувати себе у подальшому житті, в тих аспектах людської діяльності, де вони здатні досягнути найбільших результатів, усвідомлювали, що їм найкраще вдається.

Вчитель сьогодні – спеціаліст з максимальної індивідуалізації процесу навчання, а також організатор дитячої самоосвіти. А для цього він має вчитися сам. На цьому пріоритетному шляху роботодавець і професійна громадська організація – профспілка школи – заодне. Захищаємо професіоналів.

Бібрчани задіяні в проекті Львівського інституту післядипломної освіти – внутрішньошкільного вдосконалення вчителів, стали співорганізаторами обласного семінару з цього проекту, де їх високо оцінили. Вчитель із основ здоров’я Оксана Тимчишин керує профільною творчою лабораторією в обласному Інституті післядипломної освіти. Вчителька початкових класів Катерина Микитів – лауреат обласного конкурсу «Вчитель року» в номінації «Початкові класи».

У школі вчиться 16 дітей – сиріт та позбавлених батьківської опіки. На щастя, майже навпроти школи знаходиться Будинок сімейного типу сестер згромадження Пресвятої родини, і ці діти живуть там. У матеріальному плані, в плані духовної опіки учні, завдяки сестрам, мають, часом, більше, ніж діти з пересічної родини. Сестра-настоятелька – випускниця цієї школи.

Найважливіше нині завдання школи випливає з проблеми в державі – створення психологічного комфорту для всіх учасників навчального процесу.
Львівський обласний центр здоров’я разом з Бібрською школою бере участь у проекті «Дитина у кризовому середовищі». Їх досвід вивчався на всеукраїнському рівні, увійшли до Європейської мережі шкіл сприяння здоров’ю.

Налагодили співпрацю з міжнародною громадою АЦЕТ – її Львівське представництво займається профілактикою шкідливих узалежнень молоді, і його фахівці часто приїжджають до Бібрки.

Трудовий колектив Бібрської школи вдосконалює співпрацю із районними, міськими органами влади, з різними інституціями, які готові допомагати школі виховувати мудрих, інтелектуально розвинених, щирих та чесних громадян України.

Ольга Лобарчук, Львів

Схожі публікації


Догори