Із піснею в серці: патріотичне виховання молоді

Із піснею в серці: патріотичне виховання молодіСьогодні профільне Міністерство розробило і впроваджує Концепцію патріотичного виховання учнів. Але щоб мати учнів-патріотів, треба мати вчителя – істинного патріота своєї землі, своєї країн. Однією з форм пропаганди та виховання патріотизму є пісня, патріотична пісня.

Саме тому Золотоніською районною радою Профспілки працівників освіти та відділу освіти Золотоніської райдержадміністрації до Дня захисника України і було проведено фестиваль патріотичної пісні і поезії, присвячений Дню українського козацтва, пам’яті героїв Майдану та бойовим подвигам сучасних захисників Вітчизни – воїнам АТО. Фестиваль проходив у Чапаєвському Будинку культури.

На захід були запрошені демобілізовані воїни, які брали участь у проведенні антитерористичної операції. Голова Золотоніської райдержадміністрації Олександр Анатолійович Лісовий та голова районної ради Валерій Петрович Саранча нагородили захисників грамотами райдержадміністрації та районної ради.
Участь у фестивалі взяли представники 24 навчальних закладів району - солісти, дуети, ансамблі та читці.

В одній з легенд про Україну говориться, що коли Бог роздавав різним країнам таланти, то Україні наділив пісню. І справді, ми, українці, – співоча нація. А освітяни – не виняток, а правило. Бо всі учасники не просто чарували піснею, а переносили слухачів у якесь незвідане царство почуттів: радості і смутку, щастя і печалі.

Раділи присутні в залі, коли звучали пісні про Україну у виконанні ансамблю Мелесівського НВК, Фещенко Валентини Миколаївни – вчителя Броварківського НВК, Теницького Олександра Григоровича – вчителя Ковтунівського НВК, Осередько Ліни Григорівни – вчителя англійської мови Домантівського НВК, Темченко Людмили Миколаївни – керівника гуртків Бубнівсько-Слобідського НВК, ансамблю вихователів Новодмитрівського дошкільного навчального закладу «Колосок», Безпалової Світлани Валентинівни – вихователя Пальмірського дошкільного навчального закладу «Кристалик», ансамблю Софіївського НВК, Головка Григорія Миколайовича – музичного керівника Кропивнянського дошкільного навчального закладу «Струмочок», ансамблю Коробівського НВК.

Зачаровано слухали присутні пісню «Я України син», у виконанні Сагайдака Віктора Олексійовича – завідуючого господарством Гладківщинського НВК. А його колеги по навчальному закладу – квартет «Гладківщинські соловейки» – звеселили піснею «А ми дівчата з України».

Учасниками фестивалю були і двоє молодих учителів з Коврайського та Подільського навчально-виховного комплексу Рибалка Олексій Юрійович та Сириця Богдан Петрович, які продемонстрували не лише свій чудовий голос, а й віртуозну гру на гітарі. Не залишили нікого байдужими пісні у виконанні дуетів з Вознесенської ЗОШ у складі Лобанова Володимира Вікторовича та Бабич Марини Олександрівни, які виконали пісню на слова Тараса Шевченка «Не тополю високую…», Новодмитрівської ЗОШ у складі Джури Наталії Григорівни та Сухової Людмили Григорівни з піснею «Благослови», з Піщанської ЗОШ у складі Шандри Марини Володимирівни та Смик Тетяни Іванівни з піснею «Колір сонця» та Мозгової Наталії Василівниз Чапаєвського дошкільного навчального закладу «Берізка», яка виконала пісню «Мати-емігрантка». Майстерно прочитав Лобанов Віктор Павлович – вчитель фізики Чапаєвської ЗОШ. вибране із збірки Василя Симоненка «Земне тяжіння».

Викликали задуму пісні у виконанні жіночого ансамблю Скориківської ЗОШ і дошкільного навчального закладу «Світанок» «Козацька підкова» та дуету у складі Пономаренко Валентини Миколаївни та Єпіфанової Ольги Василівни «Вишиванка сину».

Тяжко, з клубком у горлі та сльозами на очах всі слухали пісню «Лелеки» у виконанні вокального гурту Гельмязівського БДЮТ, пісні «Кленова балада» і «Над землею тумани», які виконав ансамбль «Мальви» Кривоносівського НВК, вірш Катерини Гладкої - голови Бубнівсько-Слобідської ветеранської організації, «У вись небесна сотня полетіла», який читала її донька Мехеда Тетяна Іванівна – вчитель Пальмірської ЗОШ.

Тепло зустріли учасників дійства працівники Чапаєвської ЗОШ І-ІІІ ступенів ім.Г.П.Берези\, пригостили гарячим чаєм та смачними пиріжками. А від смаколиків та гарної пісні і на душі краще стає.

Цікаво було спостерігати за учасниками фестивалю - учням Чапаєвської школи, які були серед глядачів. Адже не так часто бачиш на сцені вчителів, та ще й не лише своїх, а з усього району. Ось це і є найкращим методом патріотичного виховання. А ще волонтерська допомога воїнам АТО продуктами, предметами особистої гігієни, одягом, виготовленими власноруч маскувальними сітками та «кікіморами», написаними листами та зробленими дитячими руками оберегами, які передавали солдатам на схід та вручали мобілізованим, коли виряджали з військкомату. Саме діями, особистим прикладом наші освітяни виховують у своїх учнів патріотизм та любов до рідної України.

Золотоніська районна рада Профспілки працівників освіти щиро вдячна за сприяння та допомогу у проведенні фіестивалю начальнику відділу культури Золотоніської РДА Юхименко Ірині Василівні, працівникам районного Будинку культури та Чапаєвської ЗОШ.

Л.М. Лосіцька,
голова Золотоніської районої організації Профспілки, Черкаська область


Із піснею в серці: патріотичне виховання молодіІз піснею в серці: патріотичне виховання молоді

Із піснею в серці: патріотичне виховання молодіІз піснею в серці: патріотичне виховання молоді

Із піснею в серці: патріотичне виховання молодіІз піснею в серці: патріотичне виховання молоді

Схожі публікації


Догори