ІI пленум Волинської обласної організації Профспілки

ІI пленум Волинської обласної організації ПрофспілкиНа початку квітня в навчально-методичному центрі Профспілок відбувся ІI пленуму Волинського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки.

Серед запрошених гостей були: в.о. заступника начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації – Тетяна Іванівна Соломіна, завідувач сектором економіки та прогнозування управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, голова ревізійної комісії обласної профспілкової організації – Олена Миколаївна Марчук. На пленумі розглядали наступні питання:

1.Про роботу щодо здійснення контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці в установах освіти м. Луцька.

2.Про виконання бюджету обласного комітету Профспілки за 2015 рік та затвердження бюджету на 2016 рік.

Президія розпочалася вступним словом голови Волинської обласної організації Профспілки Василем Григоровичем Грановським.

Основними доповідачами були голова Луцького міському Профспілки – Галина Павлівна Павленко, в.о.  заступника голови – Олександр Сергійович Матвіїшин.

Луцьким міським комітетом Профспілки працівників освіти і науки було зазначено, що проводиться послідовна робота щодо здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю та охорону праці в установах і закладах освіти.

Забезпеченню соціального захисту працівників освіти сприяє активна робота міського комітету Профспілки із забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства, сприяння створенню здорових і безпечних умов праці та навчання. За останні роки спостерігається зміцнення навчально-матеріальної бази, реалізуються організаційно-технічні заходи з підготовки до нового навчального року, роботи в осінньо-зимовий період, проводиться навчання відповідальних осіб та громадських інспекторів з охорони праці.

З метою захисту наданих законодавством прав і гарантій учасників навчально-виховного процесу, професійної підготовки, встановлення додаткових пільг працівникам укладена регіональна Угода між управлінням освіти і науки облдержадміністрації та комітетом обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2011-2015 роки, яка продовжена на 2016 рік.

У місті Луцьк теж укладена та діє угода між управлінням освіти міської ради та міським комітетом Профспілки працівників освіти і науки на 2011-2015 роки. Діють колективні договори в усіх установах і закладах освіти, зміст положень яких зорієнтований на виконання завдань, визначених законодавством в галузі освіти та вимог, передбачених Законами України «Про охорону праці», «Про оплату праці», «Про відпустки».

В установах та закладах освіти міста погоджено з профкомами розподіл навантаження, спільно розробляються правила внутрішнього трудового розпорядку, положення про винагороду за сумлінну працю, зразкове виконання службових обов'язків та преміювання, участь в атестації, оглядах-конкурсах з питань охорони праці тощо. При цьому процес погодження здійснюється шляхом винесення відповідних питань на засідання профкомів.

Щорічно на міському рівні оголошується огляд-конкурс з охорони праці.

На належному рівні в місті проводиться перевірка знань з охорони праці працівників навчальних закладів відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 18.04.2006 року № 304, включаючи різні форми і методи.

У закладах освіти міста проводиться атестація робочих місць за умовами праці у відповідності з вимогами постанови Кабінету Міністрів України від 1 серпня 1992 року № 442. У 2011 році було про атестовано 178 робочих місць.

Міська організація Профспілки постійно сприяє організації оздоровлення і відпочинку працівників освіти і їх дітей, організовує для працівників екскурсії по історичних місцях нашої країни. Щорічно місто направляє працівників та їх дітей в позаміський дитячий заклад оздоровлення і відпочинку «Супутник».

Водночас, не дивлячись на значну роботу, яку здійснено міською організацією Профспілки, профкомами навчальних закладів спільно з управлінням освіти, керівниками навчальних закладів для захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів працівників галузі, здійсненню контролю за додержанням законодавства про працю та охорону праці, залишаються невирішені проблеми. Переважна більшість їх зумовлена недостатнім рівнем фінансування освітянських установ. Мало практикується спільних перевірок за дотриманням трудового законодавства та законодавства з охорони праці в установах та закладах освіти.

 Заступник голови Волинської організації Профспілки – Олександр Сергійович Матвіїшин зазначив, що питання, яке сьогодні хвилює нас всіх – це оплата праці. «Всім відомо, що середньомісячна заробітна плата педагогічних працівників має відповідно до ст. 57 Закону України «Про освіту» становити середню заробітну плату у промисловості, а для науково-педагогічних працівників – має становити у подвійному розмірі. Станом на 1.03.2016 року заробітна плата у промисловості по Волинській області становить 4334 гривень, а в освіті – 2931 гривні (що до законодавчо визначеного рівня не дотягує 1403 грн.) і другий напрям – це сам механізм нарахування заробітної плати. З 1 січня ц.р. мінімальна зарплата становить 1378 грн., а сума 1 розряду ЄТС становить 1113 грн., різниця – 265 грн.»

Не оминули увагою і питання пільгових доїздів для працівників сільської місцевості. Так, на початку цього року відсоток забезпечення пільговими і безкоштовними доїздами становив – 30,1%, за даними у нас по області доїжджає 3169 чол., забезпечені доїздами – 982. Позитивно вирішується дане питання у Камінь-Каширському, Ківерцівському, Ратнівському районах.

Питання про виконання бюджету обласного комітету Профспілки за 2015 рік в повній мірі розкрила Олена Миколаївна Марчук.

 

Волинська обласна організація Профспілки

ІI пленум Волинської обласної організації Профспілки ІI пленум Волинської обласної організації Профспілки

 

Схожі публікації


Догори