Зимовий «Пролісок» – профспілковий «п’ятизірковий»

У курортному Трускавці зима – пора відносного затишшя. Навіть санаторії-тисячники в Різдво не переповнені. А вчительський пансіонат «Пролісок», який ось уже понад півстоліття належить освітянській профспілці, і серед «п’ятизіркових» знайшов свою неповторну нішу, свою родзинку.

Він майже повністю зайнятий і в найважчі зимові місяці. Одна з гостей, з якою нам вдалося поспілкуватися  тут, медсестра дитячого дошкільного закладу з Рави-Руської Олена Сліпець, назвала позитивом домашній затишок, уважне ставлення обслуги, смачну кухню і зручне розташування. До речі, приїхавши сюди вперше, взяла зі собою внука.

Сімейний відпочинок визначили в «Проліску» самі гості – освітяни, які скрізь і всюди люблять бути з дітьми. Тож керівництву Львівської обласної організації Профспілки освіти і науки України та дирекції оздоровчого закладу, відповідно, в новому році доводиться вирішувати такі житейські питання, як обладнання при пансіонаті дитячого майданчика, встановлення вартості дитячих путівок для різних вікових категорій дітей – від 3-и до 14-річних.

Директор Юрій Шевців серед здобутків минулого 2016-го називає кілька: почали спрацьовувати з прибутками, що спонукає до розвитку матеріальної бази при наявності дороговартісної в курортному містечку території. Виготовили документацію на спорудження нового корпусу пансіонату рівновартісного з існуючим – на 50 місць. Працюючи на випередження, вирішили важливу проблему з постачанням води, врізавшись в надійніший і потужніший водогін. Своєрідним вінцем своєї роботи вважають добру славу, що має «Пролісок» на самій Львівщині. Бо, як відомо, люди їдуть далеко, недооцінюючи того, що поруч. Заробити її «вдома» найважче.

Голова Яворівської районної організації галузевої профорганізації Ярослава Кобиця про це на засіданні виїзної у «Проліску» президії обласної освітянської профспілки додала: зустріла тут нашого вчителя, який пів світу об’їздив і куди-небудь, а ще й взимку, не подасться. Дуже, каже, вдоволений сервісом, насолоджується спокоєм і цілющою водою – Нафтусею.

Найбільше спілчан відпочили тут в минулому році з «Львівської політехніки», Шевченківської, Личаківської районних освітянських організацій Львова, Сколівської та Жовківської районних організацій галузевої профспілки.

Все це підтверджує і успішне втілення в реалії Програми оздоровлення спілчан, яка ось уже кілька років діє в обласній організації профспілки освіти і науки України, прийнята з ініціативи її лідера Марії Яцейко. Згідно цього документу, який працює на мотивацію членства і компенсує втрати від відсутності допомоги в цьому плані від соцстраху, кожна низова організація за прикладом своєї обласної структури, намагається здешевити путівку своїм спілчанам; переможцям професійних конкурсів вона дістається в нагороду безкоштовно.

Відновили, додає бухгалтер пансіонату Світлана Сащук, протоптану, було, роками сюди доріжку гості-освітяни з Луганщини, вдосконалюється механізм праці, відпочинку і оздоровлення курсантів Львівського інституту післядипломної педагогічної освіти: оцінили всі переваги комплексу «три в одному».

Залюбки їдуть на відпочинок в трускавецький «Пролісок» освітяни Запорізької, Рівненської,Черкаської областей, колеги з Польщі.

У пансіонаті працює лікар-терапевт, спортзал лікувальної фізкультури, зручностей додала автостоянка, Інтернет-мережа WI-FI, в новому корпусі передбачається задіяти фізкабінет, обладнання для якого вже закуплено.

Словом, позитивна динаміка розвитку цього важливого для авторитету профспілки оздоровчого об’єкту відчувається у великому і малому. Голова  Трускавецької міської організації освітянської профспілки Марія Заміщак переконана, оскільки впритул співпрацює з «Проліском» в багатьох спільних проектах, – основа всього – людський фактор: «гіперактивність і працездатність трудового колективу, керівництву доводиться на роботі днювати і ночувати». Цьогоріч поповнюють бібліотеку, оголосивши для спонсорів акцію «Українська книга» для пансіонату.

У 2017-й дивляться з оптимізмом і добрим трудовим настроєм. Гостям тут з усієї України завжди раді, а ЦК галузевої Профспілки по-діловому підтримує цей важливий майновий об’єкт.

Ольга Лобарчук, 

Львів 

Схожі публікації


Догори