Соціальному діалогу – конструктивне продовження

Наприкінці лютого 2017 року на розширеному спільному засіданні колегії відділу освіти Верхньодніпровської райдержадміністрації та V пленуму Верхньодніпровського районного комітету Профспілки працівників освіти і науки України за участю керівників і голів первинних профспілкових організацій навчальних закладів району підбиті підсумки виконання у 2016 році зобов’язань сторін за Угодою між відділом освіти райдержадміністрації та районним комітетом Профспілки на 2011-2015 роки, продовженої на 2016 рік, та прийнято нову Угоду на 2017-2020 роки. 

Із звітними доповідями виступили начальник відділу освіти райдержадміністрації Н.Ф.Ходос та голова районного комітету Профспілки Л.М.Коваленко.

Виступаючи в обговоренні доповідей сторін Угоди, директор опорної школи КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ» Т.І.Василюк та голова профспілкового комітету КЗ «Верхньодніпровська СЗШ №5 І-ІІІ ступенів» Т.В.Осташко констатували, що виконання сторонами положень Угоди, колективних договорів навчальних закладів сприяли вирішенню питань, пов’язаних з нормуванням, оплатою та охороною праці, регулюванням робочого часу та часу відпочинку, забезпеченню соціально-економічних гарантій працівникам освіти. Колективно-договірним процесом охоплені всі працівники навчальних закладів та установ освіти району, де створені первинні профспілкові організації. Виконання зобов’язань сторін за колективними договорами у 2016 році склало, в середньому, по району 98 %.

Збережено систему оплати праці освітян, уникнуто масових відпусток без збереження заробітної плати. Своєчасно виплачувалася заробітна плата двома частинами, забезпечено певне її зростання. Виконані законодавчі гарантії педагогічним працівникам та іншим категоріям спеціалістів галузі стосовно виплати надбавок за вислугу років, допомоги на оздоровлення при наданні відпусток, щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків тощо.

Тренерам-викладачам Верхньодніпровської ДЮСШ, педагогам  КЗО «Верхньодніпровський навчально-реабілітаційний центр» ДОР» виплачено щорічну грошову винагороду у розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати), надано допомогу на оздоровлення спеціалістам непедагогічних категорій відділу освіти райдержадміністрації.

Забезпечувалася виплата одноразової адресної грошової допомоги випускникам педагогічних вищих навчальних закладів за укладеними угодами.

Забезпечувалися відомчий та громадський контроль за додержанням законодавства про працю та охорону праці, робота щодо створення здорових та безпечних умов праці.

Відсутні випадки виробничого травматизму. За організаційно-фінансової участі райкому Профспілки, центральної комісії із соціального  страхування відділу освіти РДА оздоровлено 196 працівників освіти та їхніх дітей  на суму 285,5 тис. грн., у т.ч. – 58,7 тис. грн. за рахунок коштів профспілкового бюджету. У санаторіях пролікувалися 21 працівник освіти району;  в обласному профспілковому дитячому оздоровчому таборі «Лісова казка» за пільговими путівками відпочили 20 дітей бажаючих членів Профспілки; в одноденних оздоровчих поїздках побували 55 членів Профспілки; в організованій райкомом Профспілки районній спартакіаді працівників освіти взяли участь 100 освітян.

З метою сприяння духовному розвитку працівників освіти проведено змістовні культурно-виховні заходи.  Приділялася певна увага соціально-економічному захисту молодих фахівців, ветеранів праці та війни.

Удосконаленню профспілкової діяльності сприяло проведення у 2016 році районного огляду на кращу первинну профспілкову організацію навчальних закладів району, переможцями якого стали первинні профспілкові організації КЗ «Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.» (голова профкому Зінченко Ю.П.), КЗ «Верхівцевський НВК «СЗШ №1-ДНЗ» (голова профкому Міхєєва К.С.), КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ» (голова профкому Шевченко Л.М.), КЗ «Першотравенська СЗШ І-ІІ ст.» (голова профкому Яковенко Л.М.), КЗ «Андріївська НСЗШ І-ІІ ст.» (голова профкому Палій Я.Є.). Первинна профспілкова організація КЗ «Дніпровська СЗБШ І-ІІІ ст.» стала також переможцем обласного галузевого огляду на кращу первинну профспілкову організацію навчального закладу у 2016 році, а первинні профспілкові організації КЗ «Верхівцевський НВК «СЗШ №1-ДНЗ», КЗ «Ганнівський НВК «СЗШ-ДНЗ», КЗ «Першотравенська СЗШ І-ІІ ст.», КЗ «Андріївська НСЗШ І-ІІ ст.» визнані активними його учасниками. Голови профкомів КЗ «Верхівцевський НВК «СЗШ №1-ДНЗ» Міхєєва К.С., КЗ «Першотравенська СЗШ І-ІІ ст.» Яковенко Л.М. та КЗ «Андріївська НСЗШ І-ІІ ст.» Палій Я.Є. стали переможцями обласного міжгалузевого огляду-конкурсу «Молодий профспілковий лідер року».

Разом з тим, не всі положення Угоди виконувалися протягом терміну її дії у зв′язку з недостатністю фінансового забезпечення галузі освіти району (за винятком КЗО «Верхньодніпровський навчально-реабілітаційний центр» ДОР», який фінансується з обласного бюджету). Мали місце випадки несвоєчасної компенсації витрат, пов'язаних із підвищенням кваліфікації, встановлення різних видів додаткової оплати праці педагогічним працівникам та спеціалістам галузі. Низький розмір щомісячної надбавки педагогічним працівникам за престижність педагогічної праці (5%), щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов′язків (10%).

Понижено ступені 5 загальноосвітніх навчальних закладів. Не всі навчальні заклади змогли провести атестацію робочих місць з причини відсутності необхідних коштів. У кошторисах навчальних закладів не передбачені витрати на здійснення заходів з охорони праці відповідно до ст.19 Закону України «Про охорону праці», не забезпечується реалізація ст.44 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» щодо відрахування роботодавцями первинним профспілковим організаціям коштів на культурно-масову, фізкультурну та оздоровчу роботу. Проблемними залишаються питання забезпечення працівників спецодягом за рахунок роботодавців, безоплатного проходження бактеріологічних досліджень при щорічному профілактичному медичному огляді працівників освіти.

Колегія та пленум прийняли спільне рішення з аналізом досягнутих позитивних результатів та питань, які ще потребують вирішення, враховуючи недостатнє фінансове забезпечення галузі освіти, прийняли нову Угоду на 2017-2020 роки, доручили начальнику відділу освіти райдержадміністрації та голові районного комітету Профспілки підписати цю Угоду та забезпечити її подання на повідомну реєстрацію в управління соціального захисту населення райдержадміністрації, після чого оприлюднити на сайті відділу освіти райдержадміністрації.

У зв′язку із запровадженням Кабінетом Міністрів України у 2017 році різних термінів підвищення тарифних розрядів різним категоріям педагогічних працівників та дискримінацією трудових прав кваліфікованих спеціалістів освіти на диференціацію в оплаті праці при підвищенні з 1.01.2017р. розміру мінімальної заробітної плати до 3200 грн, з метою забезпечення єдиних підходів та додержання принципів соціальної справедливості в оплаті висококваліфікованої інтелектуально-творчої праці педагогічних працівників та інших спеціалістів галузі освіти району учасниками засідання було одноголосно прийнято рішення звернутися до голови Верхньодніпровської райдержадміністрації, голів районної ради та територіальних громад району, депутатів районної та місцевих рад з проханням при внесенні змін до районного та місцевих бюджетів на 2017 рік вишукати можливості виділення додаткових коштів для фінансового забезпечення підвищення на 2 тарифні розряди посадових окладів (ставок заробітної плати) педагогічних працівників дошкільних, позашкільних навчальних закладів району, дошкільних відділень навчально-виховних комплексів «СЗШ-ДНЗ», районного методичного кабінету відділу освіти райдержадміністрації у більш ранні терміни ніж з 1.09.2017р., виплати педагогам у 2017 році щомісячної надбавки за престижність педагогічної праці у розмірі 20%, щорічної грошової винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов′язків у розмірі одного посадового окладу (ставки заробітної плати) відповідно до ст.57 Закону України «Про освіту», встановлення доплат, надбавок, премій з урахуванням складності, відповідальності та умов виконуваної роботи, кваліфікації працівників, результатів їх роботи.

Зібрання вирішило направити керівництву районної влади витяг з прийнятої постанови, який був підтриманий особистими підписами членів районного комітету Профспілки та голів первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти району.

На засіданні відбулася урочиста церемонія нагородження грамотами відділу освіти райдержадміністрації, районного та обласного комітетів Профспілки, профспілковим матеріальним заохоченням і пам’ятними подарунками переможців районного й учасників відбіркового етапу всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2017», районного громадського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці в установах і закладах освіти району у 2016 році, переможця та активних учасників обласного галузевого огляду на кращу первинну профспілкову організацію навчального закладу у 2016 році.

Після спільного засідання з колегією пленум районного комітету Профспілки продовжив свою роботу у КЗ «Верхньодніпровська СШ №1 І-ІІІ ст.», де розглянув звіт про виконання бюджету районної організації Профспілки за 2016 рік, обговорив і затвердив профспілковий бюджет на поточний рік.

Завершивши роботу пленуму, в школі відбувся семінар голів профкомів з питань укладання колективних договорів на 2017-2020 роки, поточних подій освітянського профспілкового руху, результатів солідарних профспілкових дій у захисті трудових прав та соціально-економічних гарантій спілчан на диференціацію в оплаті праці, зміцнення організаційно-фінансової єдності районної організації Профспілки, активізації організаційно-масової та інформаційної роботи, правозахисної діяльності первинних профспілкових організацій установ і закладів освіти району у 2017 році. 

 

Людмила Коваленко,

голова Верхньодніпровської  районної  організації Профспілки, 

Дніпропетровська область 

Схожі публікації


Догори