Вивчаємо пенсійну реформу та новий Закон України «Про освіту»

Комітет Чернігівської обласної організації профспілки розпочав новий навчальний рік у системі навчання профспілкових кадрів і активу. Відповідно до плану навчання на 2017-2018 навчальний рік, затвердженого президією комітету, 18-19 жовтня відбулося навчання голів структурних ланок обласної організації.

Спочатку навчалися голови первинних профспілкових організацій об’єднаних територіальних громад з питань організаційної діяльності. Розпочала семінар Тетяна Матвеєва – голова обласної організації, яка зупинилася на особливостях діяльності профспілкових організацій, створених у об’єднаних територіальних громадах. Наразі створено 13 таких організацій. Ніна Дудка – заступник голови обласної організації Профспілки зупинилась на питаннях організаційної роботи новостворених організацій. Голови профспілкових організацій обговорили особливості ведення соціального діалогу, реалізації повноважень, поділились власним набутим досвідом.

Наступною темою семінару для усіх голів структурних ланок була пенсійна реформа. Із змістом цієї реформи учасників семінару ознайомила Людмила Васильченко – завідувач сектору методології та організації роботи з обслуговування громадян головного управління пенсійного фонду України в Чернігівській області. Вона, зокрема, пояснила особливості пенсійного забезпечення педагогічних та інших працівників в умовах реформування пенсійної системи.

У подальшій частині семінару мова йшла про особливості бюджетного процесу 2018 року та його новації для освіти. Тетяна Матвеєва зробила повний аналіз обсягів видатків на освіту, передбачених проектом Державного бюджету України на 2018 рік. Обсяги освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на 2018 рік передбачено в сумі 61,3 млрд. гривень проти 52, 6 млрд. гривень, або на 16,48% більше порівняно з затвердженими на 2017 рік. При визначенні обсягу ресурсу місцевих бюджетів на 2018 рік враховано видатки, на здійснення з 1 січня 2018 року з обласних бюджетів та бюджету м. Києва підготовки фахівців у державних вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації відповідно до Переліку закладів, які передаються на фінансування з місцевих бюджетів, визначених у додатку 10 до проекту, а також на покращення умов оплати праці педагогічних працівників шкіл, а саме подальше збільшення заробітної плати вчителям на 25%, на що враховано додатково 6,7 млрд. гривень.

На підготовку кадрів вищими навчальними закладами III-IV рівнів акредитації Міністерству освіти і науки України заплановано 13, 8 млрд. грн. проти 11, 9 млрд. грн. у 2017 році, або на 15,7% більше.

Голова обласної організації звернула увагу на те, що лише у 14 із 45 місцевих бюджетів Чернігівської області вистачить освітньої субвенції, щоб реалізувати анонсоване підвищення заробітних плат педагогічним працівникам шкіл.

Темою занять наступного дня семінару став новий Закон України «Про освіту». Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації зробив детальний аналіз дій обласної організації, починаючи з травня 2014 року, з метою передбачення у новому законі трудових та соціально-економічних прав, гарантій та пільг працівникам освіти та молоді, яка навчається, недопущення їх звуження. Він проінформував присутніх про зміни, які очікують спілчан після набрання чинності Законом: перейменування і реорганізація закладів освіти, зміни в оплаті праці, зменшення повноважень органів управління освітою. Зокрема, з дня набрання чинності новим Законом, тобто з 28 вересня 2017 року, прийняття та звільнення педагогічних працівників мають здійснювати керівники навчальних закладів.

Для більш детального ознайомлення із  Законом  України «Про освіту» обкомом Профспілки було видано для усіх організаційних ланок інформаційний вісник «Аналітичні матеріали  по Закону України «Про освіту», у якому наведені порівняльні таблиці старого і нового законів, розміщені зразки наказів, процитовані найбільш важливі положення нового Закону «Про освіту».

Відбулося розширене засідання президії комітету обласної організації Профспілки, на якому були обговорені постанови Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України від 04.10.2017 року  «Про проект Державного бюджету України  на 2018 рік та пов’язані з ним дії організаційних ланок Профспілки»  та « Про нову редакцію Закону України «Про освіту» та дії Профспілки в умовах  його запровадження».  Голова обласної організації наголосила, що Профспілкою вживаються заходи з метою забезпечення галузі освіти необхідними видатками у наступному році. Президією ЦК Профспілки 4 жовтня 2017 року  прийнято рішення  провести у листопаді 2017 року акції протесту освітян в підтримку вимог щодо фінансового забезпечення діяльності закладів освіти та оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників відповідно до статей 78 та 61 Закону України «Про освіту» у 2018 році, збільшення обсягів освітньої субвенції, необхідних для забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати педагогічним працівникам загальноосвітніх та інших навчальних закладів з дотриманням вимог закону.

Члени президії, профспілкові лідери підтримали рішення Президії ФПУ від 5.10.2017 року  про проведення Всеукраїнської акції протесту 14 листопада 2017 року у м. Києві і постановили взяти в ній участь усім структурним ланкам обласної організації Профспілки.

 

Ніна Дудка,

заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори