Різдво – «У країні Музляндії»

Бродівський педагогічний коледж імені Маркіяна Шашкевича вже 27 рік має свою неповторну родзинку в навчальному та виховному процесі – народний аматорський театр. Засновником його,  керівником, режисером і постановником багатьох вистав, а навіть їх автором, був колишній директор коледжу Іван Андрійович Парасюк. Ця родзинка, безперечно, прикрасила візитівку знаної в регіоні кузні педагогічних кадрів, яка наступного року відзначатиме 75 річницю свого заснування.

За ці роки колектив самодіяльних артистів – майбутніх педагогів (театр плавно перейшов на студентський формат) порадував земляків постановкою майже всієї  української класики. Візитівкою самого аматорського театру стала вистава у постановці Івана Парасюка «Обличчя твоє, Маркіяне» про життєвий і творчий шлях галицького священослужителя, будителя громадської думки Маркіяна Шашкевича.

Ця вистава, яка вперше прийшла до широкого глядача в 2011році з нагоди 200-річного ювілею від дня народження співавтора «Русалки Дністрової», тепер майже щороку є учасницею посвячення першокурсників коледжу в родину педагогічну.  

Велику пізнавальну місію несе колектив не лише своїм вихованцям, він – частий гість у школах регіону. З виставою  «Обличчя твоє, Маркіяне» побував і у Золочівській школі, яка носить ім’я Шашкевича.

На традиційному конкурсі самодіяльних театральних колективів у регіоні здобув перше місце. Поглиблює своєрідну творчу ауру педколеджу й літературно-мистецька композиція за творами Івана Франка у постановці нинішнього керівника театру, викладачки музичних дисциплін, голови циклової комісії музики та хореографії Ольги Юріївни Чижевської. Вона, будучи багато років учасницею театру,  достойно перейняла естафету цієї благородної справи в Івана Андрійовича Парасюка. Він, перебуваючи сьогодні на заслуженому відпочинку, й далі - активний глядач і поціновувач аматорського колективу. Всі прем’єри театру відбуваються в просторому залі педколеджу, куди традиційними афішами запрошують мешканців Брідщини.

До Нового року і Різдвяних свят аматори сцени подарували колегам і землякам  веселий мюзикл «В країні Музляндії». Театр педколеджу радує земляків й іншими новорічно-різдвяними постановками. Серед них – вистава «Надвечір’я святого Миколая».

Незважаючи на те, що репетиції театру, – каже голова профкому педколеджу  Наталія Львівна Березіна, – призначаються доволі пізно, голова профкому студентів Андрій Соя, викладачі Марина Скарубська, Богдана Багай знаходять час бути й тут поруч зі своїми студентами.  Над хореографією постановок працює Н. В. Воляник, а над декораціями – викладач столярної справи А. Б. Метко.

Справжні святкові дні дарують аматори театру Бродівського педколеджу дітворі району й міста, запрошуючи їх з батьками на постановки популярних казок. Театр став культурологічною окрасою  навчального закладу і древнього містечка Галичини. У планах театру – виїзди в села, сусідні містечка за участі й допомоги первинної організації профспілки, благодійні акції. Творчих вам успіхів!

Ольга Лобарчук, Львів 

 

Схожі публікації


Догори