Готуючись до Президії, створили первинку

Об’єктом аналізу і вивчення соціальних питань та підготовки до чергового засідання Президії  Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України стала її міська організація Борислава, яку очолює стійкий профактивіст, хороший фахівець Роксоляна Іванівна Флюнт. Авторитет у спілчан здобула своєю сміливою і виваженою позицією в умовах співіснування альтернативної профспілки.

Саме її організаторські здібності, потужна опора в особі обласного профлідера Марії Яцейко, фахової юридичної служби та всіх працівників обласної організації створили козирі перед будь-якою альтернативою. Це підтверджує продуктивна співпраця з міським головою п. Ігорем Яворським, який завжди знаходить час на ділові зустрічі з профспілкою (  бо почерпне тут креатин і для своєї роботи), з відділом освіти, який очолює  Елла Качмарик.

Як результат, скаже на засіданні Президії Елла Зенонівна, майже  в усіх закладах освіти діють профспілкові організації репрезентативної Профспілки працівників освіти і науки України, яка опікується оплатою праці, законністю в дотриманні трудового законодавства, дбає про оздоровлення спілчан, умови їх праці. Готуючи Бориславську міську організацію  профспілки та роботодавця до чергового звіту про свою діяльність та креативну співпрацю на користь освітянина, профспілкові  юристи обласної організації побували з кваліфікованою методичною допомогою в усіх 26 первинних організаціях. Вочевидь, і резонанс про їх фаховість, позитив, який підтримує в соціальному партнерстві відділ освіти, його керівник зокрема, сприяли тому, що в одному з міських дошкільних закладів освіти працівники виявили бажання створити первинну профспілкову. Переконуючи буквою закону і своїми організаційними кроками, обласна організація добивається у влади доплат не лише вчителям, а й працівникам дошкілля та позашкільних закладів освіти, технічним працівникам.  У місті нафтовиків трапився й прецедент в одній зі шкіл, де директор, не рахуючись з позицією і порадами саме репрезентативної профспілки, намагаючись діяти за принципом, «бо я так хочу  і мені так добре», позбувся своєї посади. Це теж, каже голова міської організації Р. Флюнт, стало уроком для тих, хто ще сумнівався, що лише у найпотужнішій в Україні громадській професійній організації можна чогось добитися, хоч, як кажуть, не все одразу.

Чому не все одразу

У Бориславі, знаному не лише тим, що єдине у світі,  що розташоване на промислових нафто-озокеритних та газових родовищах, і не лише ( у свій час) нафтовиками, а й видатним педагогом Степаном Ковалівим, який збудував в Австро-Угорщині найбільшу в Галичині та імперії українську школу. Тут і надалі намагаються підтримувати імідж учительства. Місто вміє в критичні часи не лише, як писав Іван Франко, «сміятися» з біди, а й прислухатися до тих порад, які принесуть користь.  Такими потрібними на цей раз порадниками освітянинові, людині праці, владі та роботодавцю стали юристи обласної організації профспілки працівників освіти і науки України Мирон Малярчин та Мар’яна Щедрик. Не дарма практика їх перебування і співпраці з первинними профспілковими, директорами, бухгалтерами освітніх закладів спонукали, як зазначила Елла Качмарик, до проведення для керівників у червні цього року навчального семінару з питань імплементації нових положень освітянських законів у повсякденну практику трудового життя. 

У своїх доповідях членам Президії Львівської обласної організації профспілки освіти і науки Мирон Малярчин та Мар’яна Щедрик наголосили на вдосконаленні, згідно Закону про освіту, Статутів шкіл, приведенні до нових вимог Правил внутрішнього розпорядку, веденні трудових книжок, правильності видання наказів директорами шкіл, обов’язковому залученні до атестаційних комісій, складання графіків відпусток, тарифікації, розподілу винагород профкомів і представників профспілки. Практика свідчить: таким чином дотримання законів, їх знання йде на користь усім.

Президія вкотре наголосила на важливому питанні оздоровлення спілчан і проведення літньої оздоровчої кампанії для їх дітей. За підсумками  Всеукраїнського огляду-конкурсу стану умов і охорони праці переможцями, з врученням профспілкою грошових винагород, стали опорний заклад загальної середньої освіти 1-3 ст. Жовтанецької  ОТГ Кам’янка-Бузеччини, ДНЗ «Оленка» з Нового Милятина Буського району, Сторонянська СЗШ 1-2 ст. Дрогобиччини, Миколаївська гімназія і ще 5 освітніх закладів Львівщини.

Члени Президії висловили побажання про вирішення на рівні Міністерства та ЦК профспілки, аби проводити такі конкурси по роках у різних номінаціях.

 Важливою для обговорення стала  на засіданні тема проведення звітів і виборів у галузевій профспілці, поінформованості та активності всіх спілчан на рівні первинних організацій, підготовку в наступному році до ХХ-ої обласної звітно-виборної конференції. Прийнято відповідні Постанови, виконання яких контролюється керівництвом обласної організації галузевої профспілки.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори