Соціальні стандарти – на контролі профспілки

Львівська обласна організація Профспілки освіти і науки України провела чергове засідання Президії під головуванням свого профлідера Марії Яцейко. Стрижнева тема не нова: стан дотримання трудового законодавства у запланованих Залізничному та Шевченківському районних організаціях освітянської профспілки міста Львова, ситуацію з фінансуванням галузі, підвели підсумок літньої оздоровчої кампанії, проаналізували дотримання фінансового обліку і використання коштів пробюджету в Самбірській міській та Стрийській районній організаціях профспілки.

Судячи з виступу завідувачки фінансовим відділом Ганни Березовської і виступу із залу голови ревкомісії обласної організації профспілки Степана Бурбана, який наголосив: такої ретельності і досконалої комп’ютерної програми обліку кожної копійки, які побачив під час вивчення питання в бухгалтера Самбірської міської, ведення відповідних журналів у Стрийській бажав би навіть на рівні держави, тоді ми б невдовзі стали багатою соціально спрямованою державою.

Хто знає «зі середини» роботу обласної освітянської профспілки, то може казати про оскомину влади у ретельності і послідовності контролю та моніторингу виплати зарплати і додаткових виплат освітянам, про грунтовні знання відповідних законів та підзаконних актів заступника голови організації Мар’яна Калина та спеціалістів відділу соціально-економічного захисту.

Із цього приводу Марія Яцейко не раз вже із початком навчального року зустрілася з новою владою «слуг народу» – із заступниками голови ЛОДА, зокрема  Іваном Собком, який веде питання освітньої та інших бюджетних галузей, разом з в. о. керівника департаменту Ігорем Гайдуком - із очільником виконавчої влади області Маркіяном Мальським. Не вина, а проблема профспілки, що з року в рік вирішує  проблему оплати праці освітянам. Не стає коштів ( цьогоріч 150 млн. грн до кінця року).

Безпрецедентним цьогоріч є заборгованість із виплати допомоги на оздоровлення педагогічним працівникам Нижанковицької та Новоміської ОТГ. Якби послідовною була робота державних мужів і просто чиновників у цьому напрямку, то врахували б готові напрацьовані профспілкою поправки  для вдосконалення формули розрахунку державної освітньої субвенції, яка нині не відповідає особливостям нарахування оплати праці для працівників шкіл міст обласного підпорядкування, що створює чималу частку боргів із зарплати.

Вивченням питання стану дотримання керівниками закладів освіти Залізничного і Шевченківського районів м. Львова проводили на місцях юрисконсульти обласної організації Мар’яна Щедрик та Василь Корчинський. Якщо спочатку, зазаначили профлідери цих районів Людмила Попович та Наталія Кузів, дехто сприйняв в низових ланках освіти це повідомлення, як «перевірку проти директорів», то пояснення голів  районних профорганізацій, що це реальна практична допомога, на ділі була підтверджена, аби  керівникам уникнути штрафів і багатьох інших проблем з контролюючими органами.  Профспілкові юристи взяли участь у звітно-виборних зборах однієї з первинок Шевченківського району, відповіли на численні запитання спілчан, керівників освітянських закладів, які пересвідчилися у фаховості представників профспілки, у тому, що керівництво обласної організації ретельно дбає про кадровий потенціал організації.

 За результатами вивчення наказів керівників, внесення змін до Статутів закладів освіти, Правил внутрішнього трудового розпорядку, колективних договорів, укладення трудових договорів, за зверненнями працівників, підготували і проголосували на президії три важливі звернення до найвищих органів влади: Кабміну - щодо основної відпустки тривалістю 56 днів, як для вихователів, так директора, завідувача, вихователя-методиста, інструктора з фізкультури, музкерівника, для яких вона залишається 42 дні (тут ідеться про відповідні поправки до Постановіи Кабміну від 10 липня  2019 року №694); до Президента, народних депутатів, Прем’єр-міністра, голови Верховної Ради –  про врегулювання надбавок та підняття  розміру мінімальної зарплати; до Міносвіти – щодо нормативної кількості ставок практичних психологів і соціальних педагогів у закладах середньої освіти з кількістю понад 700 учнів.

Було відзначено креативну співпрацю вищезгаданих районних організацій профспілки Львова з керівником відділу освіти Галиною Синицькою.

Спільно, завдяки розумній співпраці, коли кожна зі сторін виконує свої завдання, сказав голова Стрийської районної організації профспілки Андрій Сичак,  профспілці Стрийщини вдалося захистити інтереси педагогів-організаторів, заступників директорів з виховної роботи. Примітною є тенденцієя і оцінка роботи Самбірської міської організації, яку очолює Ігор Демковський, - вступ до профспілки молодих спеціалістів.

Голова Самбірської районної організації Ірина Цуприк загострила увагу колег і попросила допомоги обласної організації профспілки у збереженні фінансування, зокрема, яке йде з місцевого бюджету, Самбірського дитячого будинку, що опинився на межі розформування: діти віддані у проблемні сім’ї, з яких у свій час були порятовані.

Голова Дрогобицької районної організації галузевої профспілки, депутат обласної ради Ольга Грицик  розповіла про роботу профільної комісії: незважаючи на позицію, висловлену про освіту та освітян у соцмережах депутатом з Дрогобиччини, спеціалістом із торгівлі, там є з ким працювати і знаходити розуміння державних пріоритетів. Марія Яцейко наголосила: найближчим часом з важливих  соціальних освітянських питань зустрічатимуться і працюватимуть на різних рівнях профспілкової структури з депутатами від партії «Слуга народу» і «Голос».

Влітку цього року в трьох освітянських таборах – у Карпатах та на Чорноморському узбережжі,  в таборах, запропонованих ОПЛ, оздоровлено 748 дітей спілчан, тобто 4,5% від усіх дітей спілчан обласної галузевої профспілки. Продовжено дію Програми  оздоровлення обласної організації Профспілки та витрачено на оздоровлення дітей спілчан з обласного профспілкового бюджету 782292 гривні.  До якості цієї важливої кампанії долучилися кращі вихователі, фінансисти, адміністратори, директори таборів, кухарі, люди робітничих професій, яких нагороджено Почесними знаками Центрального Комітету галузевої профспілки, Грамотами ФПУ, обласної організації освітянської Профспілки та Об’єднання профспілок Львівщини.  

Члени Президії проголосували відповідні постанови. 


Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори