КНУ Шевченка працює онлайн: засідання ректорату

 Онлайн-засідання ректорату Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулося 14 квітня 2020 року за участю ректора, проректорів, деканів факультетів, директорів інститутів та керівників структурних підрозділів Університету.

Ректор Леонід Губерський, відкриваючи засідання, зазначив, що ситуація в державі продовжує бути напруженою, ускладнюється вона й у Києві. Хоча боротьба триває, коронавірус наступає. Фахівці щоденно наголошують, що пік захворювання ще попереду.

«У такій важкій ситуації ми маємо чітко дотримуватися усіх правил карантину, піклуючись про здоров'я людей», – зазначив Леонід Васильович.

 Директорка студмістечка Ірина Лібак доповіла про ситуацію з перебуванням студентів у гуртожитках в умовах карантину. Так, деякі студенти цього тижня від’їхали додому, і станом на сьогодні в гуртожитках університету залишається 2084 особи, з яких 603 іноземці, тож продовжує спостерігатися тенденція на зменшення кількості мешканців.

Також Ірина Іванівна повідомила про підписання договору на проведення дезінфекції в гуртожитках Студмістечка. За словами директорки, ТОВ «ЕМПЕКС» з вівторка проведе профілактичну дезінфекцію приміщень гуртожитків згідно зі встановлених вимог МОЗ.

 Проректор Володимир Бугров доповідав про організацію та проведення навчання з використанням дистанційних технологій в умовах карантину.

Володимир Анатолійович повідомив результати масштабного опитування, проведеного Центром комунікацій та Науково-методичним центром, яке тривало з 2 по 13 квітня 2020 року. У дослідженні взяло участь 4257 студентів та 743 викладачів усіх підрозділів КНУ.

Опитування показало, що більшість викладачів та студентів розпочали впроваджувати дистанційні форми навчання відразу після початку карантину. А найпопулярнішими сервісами онлайн-навчання викладачі і студенти називають: Електронну пошту, Telegram, Zoom, Skype та Google Classroom.

Учасники навчального процесу загалом задоволені організацією та методикою викладання під час дистанційного навчання.

«У нинішньому світі інформація динамічно змінюється, сучасний викладач повинен устигати за цим, повинен уміти користуватися сучасними технологіями», – зауважив Володимир Бугров.

Перший проректор Олег Закусило подякував за оприлюднені результати дослідження, підтримав ідею створення такої структури і наголосив, що одним із завдань цієї структури стане підготовка кадрів.

Проректор Олександр Рожко зазначив, що в межах проєкту «Цифровий університет SMART KNU» вже був досвід проведення таких семінарів для викладачів та запросив презентувати присутнім можливості SMART KNU випускника економічного факультету Університету Івана Волкова.

У виступі Іван розповів про можливості організації дистанційного навчання в рамках проєкту, а також продемонстрував ескізи майбутньої віртуальної екскурсії Університетом, яка створюється спільними зусиллями команди Івана Волкова, Центру комунікацій КНУ, Інноваційного центру КНУ та директорки Музею історії КНУ імені Тараса Шевченка Людмили Круглової.

Головний бухгалтер Валентина Денисенко доповіла, що фінансова ситуація в Університеті залишається стабільною. Валентина Петрівна наголосила, що після карантину можуть бути впроваджені контрольні заходи щодо використання бюджетних коштів, особливо щодо заробітної плати працівників. Також закликала всіх об'єктивно підійти до проблеми й унеможливити неточності поданої інформації щодо людей, задіяних в роботі Університету в період карантину.

Начальниця юридичного відділу Ірина Саленко зазначила, що Університет дотримується правового поля та виконує всі розпорядження Уряду України.

Голова профкому Володимир Цвих звернув увагу, що в Університеті не припинена робота із соціального страхування, за потреби листки непрацездатності можна оформити, залишивши їх у скрині ректорату.

На завершення засідання ректор Леонід Губерський побажав усім ефективної роботи в нових умовах та міцного здоров'я. 

 

Центр комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка

Схожі публікації


Догори