Черговий пленум комітету Чернігівської обласної організації Профспілки

Черговий пленум комітету Чернігівської обласної організації ПрофспілкиВідбувся черговий пленум комітету Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України за участю начальників відділів і управлінь освіти області. На засіданні пленуму підводилися підсумки виконання угоди між обласним управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації та обласною організацією Профспілки на 2005-2011 роки, а також було схвалено проект нової угоди на 2012-2015 роки. Що ж вдалося, чого не вдалося зробити соціальним партнерам за цей час?

У своїй звітній доповіді Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, відзначила ефективність механізму соціального партнерства в області, складовими якого є обласна Угода та угоди, укладені на рівні районів, міст, колективних договорів освітніх закладів. На користь соціального діалогу свідчать позитивні здобутки, досягнуті в ході реалізації положень Угоди. За останні чотири роки завдяки дії обласної Угоди, територіальних угод і колективних договорів сума коштів, витрачених на запровадження не передбачених законодавством пільг та виплат працівникам, склала більше 13 млн. грн.

Обласний комітет надає правову допомогу членам профспілки, здійснює представництво їх інтересів в органах державної влади та місцевого самоврядування. Тільки у 2010 році юрисконсультом обласної організації було надано майже 500 консультацій. Із них 276 – членам Профспілки, 218 – профспілковим організаціям.

Обком Профспілки постійно здійснює контроль за дотриманням в установах та закладах освіти законодавства про оплату праці. Проведені перевірки в Сосницькому, Новгород-Сіверському, Срібнянському, Ріпкинському районах, м. Ніжині виявили випадки неправильного нарахування заробітної плати. За результатами перевірки здійснені відповідні доплати.

Контроль за реалізацією заходів з охорони праці, виконанням вимог чинного законодавства щодо створення оптимальних умов праці і навчання, здійснювався представниками Профспілки з питань охорони праці, які є в усіх районних та міських організаціях.

Чернігівська обласна організація постійно займає призові місця у Всеукраїнському огляді по оздоровленню дітей Профспілки працівників освіти і науки України. Влітку 2011 року за фінансовою участю обкому профспілки, райкомів, міськкомів та профкомів вузів було оздоровлено 2214 дітей членів Профспілки. Окрім того, цього року було організовано 350 екскурсійних поїздок, в яких побувало 14 тис. членів обласної організації Профспілки, щороку проводяться змагання зі спортивного туризму серед педагогічних працівників.

Обласний комітет Профспілки приділяє значну увагу розвитку системи профспілкового навчання. Недарма, досвід роботи саме Чернігівської обласної організації щодо навчання профспілкових працівників та профактивістів у червні 2010 року був схвалений науково-методичною радою Федерації профспілок України.

Зі сторони роботодавців і соціальних партнерів з доповіддю по виконанню обласної угоди виступив Анатолій Заліський - начальник обласного управління освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації. Зокрема він наголосив, що на сьогодні заклади освіти області на 100 % забезпечені педагогічними кадрами. Зберігається і позитивна тенденція щодо збільшення кількості вчителів, які мають освітньо-кваліфікаційний рівень спеціаліста або магістра. Їх частка від загальної кількості педагогічних працівників складає 94,4%.

Щороку від 100 до 150 випускників вищих навчальних закладів (у 2011 році – 102) укладають тристоронні угоди між вищими навчальними закладами, студентами педвузів та місцевими органами управління освітою про працевлаштування випускників ВНЗ та виплати молодим вчителям одноразової грошової допомоги.

Було відзначено, що з метою попередження конфліктних ситуацій у трудових колективах, відділами (управліннями) освіти здійснюється контроль за розподілом педагогічного навантаження. Затвердження тарифікаційних списків на початку навчального року проводиться за участю голів райкомів, міськкомів Профспілки. Режим роботи, графіки роботи, розклад уроків, кошториси доходів і видатків, штатний розпис навчальних закладів затверджується за погодженням з профспілковими комітетами.
У санаторії-профілакторії, що діє на базі Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К.Д. Ушинського, під час проходження курсів підвищення кваліфікації у 2010-2011 навчальному році змогли оздоровитися, отримати необхідні консультації лікарів та пролікуватися 646 педпрацівників.

Управління освіти і науки облдержадміністрації протягом останніх років неодноразово зверталось із законодавчою ініціативою щодо збільшення коефіцієнту приведення кількості учнів денних загальноосвітніх навчальних закладів сільської місцевості до коефіцієнту учнів усіх загальноосвітніх навчальних закладів з 1,684 до 2,3. Такі зміни, навіть у межах існуючого ресурсу видатків на галузь, дозволили б перерозподілити асигнування між окремими місцевими бюджетами та збільшити їх обсяги на освіту в сільській місцевості найбільш депресивних і проблемних регіонів держави, в т.ч. в Чернігівській області.

З огляду проблеми ці та інші проблеми, в області склалася досить складна ситуація із наповненням бюджетів в районах, що не дозволило в ІІІ-ІV кварталі поточного року своєчасно виплачувати заробітну плату освітянам та гарантованої законодавством виплати за сумлінню працю. Незважаючи на те, що 95% всіх асигнувань місцевих бюджетів спрямовується на виплату заробітної плати, на 1 грудня 2011 року не виплачено заробітну плату за листопад у більшості районів та міст області.

За ініціативою робочої групи для ведення колективних переговорів, питання, які не вдалося реалізувати за час дії угоди через недостатній рівень фінансування галузі, внесено до нової угоди на 2012-2015 роки.

Процедура підписання Угоди Анатолієм Заліський (начальник управлінням освіти і науки Чернігівської облдержадміністрації) та Тетяною Матвеєвою (голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України) завершила роботу чергового пленуму комітету обласної організації. Члени комітету і присутні висловили сподівання на неухильне виконання Угоди сторонами, які її підписали.


Віталій Копиш,
НМЦ ФПО Чернігівської області

Схожі публікації


Догори