Марія Яцейко: «Робимо все, щоб люди відчували нашу опіку»

Будьте господарями у своїх територіальних освітянських громадах, трудових колективах – таку позицію висловила на семінарі-навчанні профлідерів територіальних, об’єднаних територіальних, міських, районних організацій профспілки та первинних профспілкових організацій закладів вищої, фахової передвищої і професійно-технічної освіти – лідерка Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Марія Яцейко. 

Цей профспілковий захід мав свої особливості: відбувся очно через тривалий час у профспілковому Будинку вчених і був зорієнтований на внутрішньоспілкову повсякденну роботу, а також на допомогу новообраним головам профспілкових організацій, яких представила колегам завідувачка відділу організаційної та інформаційної роботи Галина Долішня. Не менш важливо – увага до кожного члена профспілки, організаційна кропітка робота профспілкових лідерів усіх рівнів, відповідальність за організацію та облік профспілкової діяльності. 

Варто дбати про вчасну і всесторонню поінформованість лідерів первинок і кожного члена профспілки про нашу спільну діяльність, подавати її на інформаційних щитах первинок, де не зайві матеріали й регіональної профспілкової газети «Життя і праця», акцентувала Галина Мирославівна. 

З доповіддю про законодавчі засади діяльності Профспілки, насамперед згідно ст. 36 Конституції України та Закону про Профспілки, Статуту організації, які має знати кожен спілчанини і профлідер, про   важливість поінформованості кожного   щодо методів послідовної роботи організації виступив заступник голови обласної організації освітянської Профспілки Мар’ян Калин. 

Форми спілкування зі спілчанами традиційні і важливі – профспілкові збори двічі на рік, регулярні засідання профкомів,  розгляд актуальних питань на засіданнях Рад і Президій. Це свідчення того, шо робота проводиться, є що обговорювати та аналізувати і приймати колективні рішення. Тоді кожен член профспілки буде відчувати себе причетним до спільноти і солідарної праці. 

Мар’ян Миронович назвав переконливі цифри і факти. Часто, мовляв, чуємо: а навіщо профспілка, яка не дає путівок і подарунків. Акцентуймо увагу людей на більшому, глобальнішому. Завдяки спільній наполегливій боротьбі і можливості виходу професійної громадської організації на представників виконавчої та законодавчої влади країни Профспілка  домагається певних преференцій в цей непростий воєнний час. Тільки завдяки  Колективним договорам і Угодам вдалося зберегти зарплати та доплати працівникам освіти в час пандемії коронавірусу і в період воєнного часу. 

Найсвіжіший здобуток профспілки, за який боролася організація: у більшості територіальних громад області медогляди  для вчителів – безкоштовні. «У нас свій трудовий профспілковий фронт» – підкреслив завідувач правового відділу обласної організації Профспілки Мар'ян Калин. 

Марія Яцейко наголосила активові на зосередженні боротьби за кошти освітянської статті Державного і місцевого Бюджетів, на важливості розподілу і перерозподілу освітньої субвенції, подала цифри залишків субвенції станом на 1 жовтня цього року. 

На семінарі предметно йшлося про виділення коштів на будівництво другого корпусу Трускавецького профспілкового пансіонату «Пролісок».

«Допомагаємо коштами і засобами Збройним силам України», – відзначила у своєму виступі завідувачка фінансового відділу обласної організації профспілки Ганна Березовська. Назвала конкретні цифри, а це понад 585 тисяч гривень профспілкових коштів допомоги сім’ям освітян, родинам загиблих і поранених внаслідок жорстокої і кровопролитної війни. 

Цьогоріч вдалося оздоровити 50 дітей спілчан у Славському «Політехніку-2», на що обласною організацією Профспілки виділено 23184 гривні.

Марія Григорівна поінформувала актив про ситуацію, пов’язану із діяльністю Львівського Будинку вчених, доповіла про результати і мету відвідування колег американсько-польською делегації на чолі з авторитетною у США головою Американської Профспілки вчителів Ренді Вайнгартен. 

Марія Яцейко подякувала активним профлідерам за працю і вручила Почесні Грамоти Центрального комітету Профспілки за активну громадську діяльність у справі захисту прав та інтересів членів профспілки. 

Учасники зібрання хвилиною мовчання вшанували загиблих колег, що полягли на фронті. 

 

Ольга Лобарчук, Львів 

 

Схожі публікації


Догори