Питання української освіти на круглому столі країн Центральної та Східної Європи

9-11 жовтня 2023 року у Празі, Чехія, відбувся круглий стіл країн Центральної та Східної Європи (CEENET), організований Європейським комітетом профспілок освіти. Представники профспілкових організацій освіти з 25 країн Центральної та Східної Європи взяли участь у цьому заході, який ЄКПО організовує кожні два роки.

Учасники обговорили проблеми соціального діалогу в європейському регіоні, статус і привабливість професії вчителя в сучасному житті, а також проблеми освітньої галузі країн в сучасних умовах.

Міністр освіти, молоді та спорту Чеської Республіки, доктор філософії Мікулаш Бек, який взяв участь роботі заходу, зробив короткий огляд освітньої ситуації в країні, зазначивши, що цей рік є найскладнішим для освіти та країни з часів кризи 12-річної давнини.

Учасники обговорили кампанію щодо «Привабливості професії вчителя», започатковану ЄКПО #maketeachingattractive

Основою якісної освіти є кваліфіковані педагоги, однак, зараз у світі спостерігається ще більше скорочення вчительських кадрів, ніж декілька років тому. Враховуючи це, профспілкові лідери Європи наголосили, що саме тому, критично важливим є залучення нових вчителів та молоді у професію.

Однією з знакових тем круглого столу стала війна в Україні. Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов долучився до заходу дистанційно та поінформував міжнародних колег про організацію освітнього процесу в Україні у воєнний час, виклики української освіти та надмірне навантаження на вчителів та дітей у зв’язку з цим. 

«Ми cподіваємося, що всупереч усім перешкодам українська освіта вистоїть і ми докладатимемо усіх зусиль для цього. Якісна освіта буде справжнім ключем до відновлення сподівань і можливостей для майбутнього кожного українця та буде основою прогресу, розвитку нації та фундаментом її майбутнього», – підкреслив Георгій Труханов. 

Завідувачка міжнародного відділу Профспілки Катерина Малюта-Осаулова розповіла про страшні втрати, яких зазнає Україна через вторгнення Росії, про ціну продовження освітнього процесу, а також про виклики, які стоять перед шкільною освітою в Україні. 

Європейські колеги висловили повну солідарність з українськими освітянами, захоплюючись їх стійкістю та мужністю.

Насамкінець роботи круглого столу міжнародні колеги обговорили продовження кампанії щодо привабливості вчительської професії, яка триватиме до червня 2024 року. 

«Солідарність є ключовим фактором перемоги в усі напрямах. Разом – ми сила і разом ми зможемо домогтися змін на міжнародному рівні країн Центральної та Східної Європі. Ми закликаємо Уряди і органи управління освітою країн забезпечити гідні умови та оплату праці, пенсійне забезпечення для освітян а також їх утримання у професії», наголосила – європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен.


Міжнародний відділ ЦК Профспілки
кампанія ЄКПО,10 вимог

Схожі публікації


Догори