Соціальний діалог на найвищому рівні - зустріч спілчан України з Юлією Тимошенко

3 квітня 2008 р. в м. Києві у Будинку Спілок відбулася зустріч представників профспілок з Прем'єр-міністром України Юлією Тимошенко. Були обговорені актуальні питання розвитку соціального діалогу, проблеми взаємовідносин профспілок та держави.

Обидві сторони визнали важливість соціального партнерства і визначили пріоритетні напрями співпраці уряду та профспілок, у тому числі необхідність підписання Генеральної угоди до прийняття Державного бюджету.

Ю.В. Тимошенко висловила занепокоєння тим, що за останні роки в Україні при світових цінах на споживчі товари та послуги заробітна плата залишається значно нижчою, ніж у розвинутих країнах. Це спонукає наших спеціалістів високої кваліфікації шукати гідної зарплати за кордоном. За її словами, “ринок сьогодні бореться не за товари, послуги, продукти харчування, а за кваліфіковані трудові сили, за людей, їх знання і готовий платити в два-три, а іноді й в чотири рази більше, ніж в Україні”. Як підкреслила Прем”єр-міністр, уряд і профспілки мають спільно вибудувати відповідну динаміку зростання заробітної плати та впродовж найближчих кількох років довести її до рівня середньоєвропейської.

Сторони дійшли згоди щодо співпраці у здійсненні прозорих приватизаційних процесів, беручи при цьому за основу інтереси працівників приватизованих підприємств. На думку Ю. В. Тимошенко, одна з неодмінних вимог до нових власників приватизованих підприємств - медичне страхування працюючих та членів їхніх сімей.

Прем”єр-міністр підтримала ініціативу представника молодіжної організації ФПУ щодо якнайшвидшого запровадження іпотечного кредитування будівництва житла для працюючої молоді.

Юлія Тимошенко особливо підкреслила, що уряд займає солідарну з ФПУ позицію щодо посилення соціального захисту працівників бюджетної сфери.
У виступах представників галузевих профспілок, у тому числі працівників освіти і науки України (виступ Ніни Гуцало, вчителя, голови профкому Новодмитрівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Золотоніського району Черкаської області надруковано нижче) були розкриті проблеми найгостріші соціально-економічні проблеми відповідних галузей, бачення профспілковою стороною шляхів їх розв”язання. З метою узгодження цих питань Ю.В. Тимошенко запропонувала проводити на постійній основі консультаційні зустрічі урядовців з представниками профспілок.

На завершення відбулося підписання Меморандуму про співпрацю між Кабінетом Міністрів України та профспілками і профоб'єднаннями. Від уряду цей документ підписала Прем'єр-Міністр України Ю.Тимошенко, від всеукраїнських профспілок і профоб'єднань – Голова Федерації профспілок України, Співголова Національної тристоронньої соціально-економічної ради при Президентові України від всеукраїнських профспілок та їх об'єднань Олександр Юркін.


Буде школа – буде Україна

Виступ представника Профспілки працівників освіти і науки України Ніни Гуцало
на зустрічі профспілок з Прем”єр-міністром України Юлією Тимошенко


Нещодавно в цій залі відбулася зустріч Президента України Віктора Ющенка з представниками Всеукраїнських профспілок і профоб’єднань. Віктор Андрійович у своєму виступі наголосив, що на першому місці його діяльності буде підтримка освіти і вчителя.

Сьогодні ми зустрічаємося з Вами, шановна Юліє Володимирівно, і це вселяє віру в те, що освіта і вчитель матимуть Вашу належну підтримку, підтримку Уряду України, розуміння державою нашої складної і надзвичайно відповідальної місії.

Користуючись такою можливістю, інформую, що на Черкащині багато зусиль докладається для збереження мережі закладів освіти, поліпшення якості знань учнівської молоді, впровадження в навчальний процес інформаційних технологій, поліпшення умов праці і проживання освітян. За два останні роки в області вчителям надано понад 200 квартир.

Педагогічні працівники - патріоти України, всі свої сили і знання віддають своїм учням – нашим дітям, яких кожен з нас хоче бачити вихованими, розумними і щасливими.

Я представляю сільську школу, сільського вчителя, а тому хочу озвучити проблеми, які сьогодні турбують нас. Сподіваємося на підтримку уряду щодо їх вирішення.

Насамперед хочу сказати, що демографічна ситуація, яка є в країні, відчутно вплинула на зменшення контингенту учнів і вихованців у сільських загальноосвітніх і дошкільних навчальних закладах, а тому формульний підхід фінансування не дає можливості забезпечити повною мірою їх діяльність, створити належну матеріальну базу.

Шановна Юліє Володимирівно! Просимо персонально Вас, Кабінет Міністрів України переглянути порядок фінансування за формулою сільських закладів освіти, запровадити коефіцієнт вирівнювання для сільських малокомплектних шкіл. Це дасть змогу зберегти у кожному населеному пункті школу, дошкільний навчальний заклад, зміцнити матеріально-технічну базу відповідно до вимог сьогодення, запровадити новітні інформаційні технології, обладнати належним чином навчальні кабінети і майстерні, шкільні бібліотеки, які необхідно поповнити навчально-методичною літературою і періодичною пресою.

Працівники освіти стурбовані тим, що Бюджетний кодекс не передбачає фінансування на утримання і розвиток позашкільних навчальних закладів, які забезпечують зайнятість дітей в позаурочний час і вихідні дні, розвиток їх здібностей, талантів, задоволення інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні. Це нагальне питання потребує термінового вирішення на державному рівні.

Дуже важлива проблема – це гідна оплата праці вчителя. Освітяни довго працювали над прийняттям Закону України „Про освіту” і раді були від того, що в ньому, зокрема, в статті 57, гарантовано вчителю посадовий оклад на рівні середньої заробітної плати працівників промисловості. На жаль, у повному обсязі дія цієї статті щодо заробітної плати не виконується.

Держава має зробити все, аби підтримати вчителя матеріально, щоб він міг забезпечити належний життєвий рівень своєї сім’ї, в широкому розумінні цієї думки. При такій умові вчитель буде вдосконалювати свою професійну майстерність, працювати творчо й самовіддано на благо наших дітей і нашої незалежної України.

Особлива тривога за молодого вчителя, адже його заробітна плата сьогодні майже на рівні мінімальної. Як прожити молодому спеціалісту з таким достатком? Коментарі зайві.

Шановна Юліє Володимирівно! Просимо Вас у Кабінеті Міністрів уважно розглянути питання оплати праці працівників всіх категорій і реально допомогти у забезпеченні гідної заробітної плати освітян.

Від заробітної плати вчителя залежить його пенсійне забезпечення. Сьогодні пенсія вчителя, який все своє життя віддав служінню державі, залишається однією з найнижчих (500-600 гривень). Вчителі-пенсіонери живуть у надзвичайно скрутних умовах і теж просять уряд переглянути розмір їх пенсій.

Хочу озвучити ще одну надзвичайно важливу проблему – створення належних житлово-побутових умов учителя. Порядок забезпечення житлом учителів повинен бути визначений на державному рівні і фінансуватися з державного бюджету. Тільки при такій умові кожен учитель може мати житло. А сьогодні, на превеликий жаль, багато вчителів не мають свого житла, проживають у найманих квартирах, гуртожитках, пристосованих будівлях.

Роками гарантовані кожному сільському вчителю безоплатні комунальні послуги останнім часом надаються лише тим, хто користується соціальною пільгою. Переважній більшості сільських учителів житлово-комунальні послуги не надаються. Це теж хвилює нас, сільських учителів, адже кожному вчителю потрібно жити і майже цілодобово працювати в теплі і при гарному освітленні. А якщо в учителя немає житла, тепла, світла, чи буде у нього натхнення, творча праця, спокій на душі і задоволення від життя? Шановна Юліє Володимирівно, зробіть усе, аби вчитель мав житло і гарантовані законодавством комунальні послуги без врахування соціальної пільги.

Державі необхідно подбати про відновлення здоров'я вчителя, праця якого надзвичайно напружена.

Сьогодні педагогічні працівники дуже мало отримують санаторно-курортних путівок в оздоровниці України, а стабільність в роботі освітянських санаторіїв-профілакторіїв обласних інститутів післядипломної освіти педагогічних працівників порушилася в зв’язку з незадовільним фінансуванням їх Фондом соціального страхування України з тимчасової втрати працездатності.

В Черкаській області виконавча дирекція обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності незадовільним і несвоєчасним фінансуванням санаторіїв-профілакторіїв прокладає шлях до їх закриття. Просимо, шановна Юліє Володимирівно, допомогти нам відновити фінансування наших санаторіїв-профілакторіїв, зберегти їх для сільських вчителів та за прикладом Черкащини сприяти створенню таких оздоровниць в усіх областях України.
За увагу вчитель віддячить державі сторицею, буде працювати на її прогрес, інтелект народу, забезпечуватиме стратегічний ресурс України.
Віримо у Вашу підтримку.

У нас на Черкащині кажуть: „Буде школа, буде село, буде Україна”.
0
7 квітня 2008
4 357

Схожі публікації


Догори