Організацією економічного співробітництва та розвитку обґрунтовано необхідність інвестування в освіту під час кризи

Організацією економічного співробітництва та розвитку обґрунтовано необхідність інвестування в освіту під час кризиІнтернаціонал Освіти проаналізував публікацію Організацією економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) нової доповіді «Погляд на освіту».

У ній наводяться аргументи на користь державних інвестицій в освіту, стверджується, що розрив між тими, хто отримав хорошу освіту і малоосвіченими особами виріс в результаті глобальної рецесії. Також наголошується, що доступ до вищої освіти має вирішальне значення для відновлення економічної стабільності та соціального розвитку.

У цьогорічній доповіді основну увагу приділено впливу світової економічної кризи на освіту та ринок праці в країнах ОЕСР. У документі демонструється, що вплив економічних умов на ймовірність того, що людина знайде роботу і отримає вищий дохід, значною мірою залежить від рівня освіти та статі.

Під час нещодавньої економічної кризи, відмічається у доповіді, зростання середнього рівня безробіття серед осіб, які не мають середньої освіти, було на 1,1% вище, ніж серед осіб із середньою освітою і на 2,4% вище, ніж серед осіб із вищою освітою.

Під час аналізу впливу економічної кризи на рівень безробіття та підготовки політичних рекомендацій ОЕСР розглядає систему освіти у контексті її відповідності навичкам, які затребувані ринком праці. Такий підхід підриває концепцію освіти як права людини, обмежуючи її суто до економічного виміру.

У доповіді «Погляд на освіту» також зазначається, що частка державних видатків на освіту в період з 2005 до 2009 року знизилася в 19 з 32 країн, хоча і залишилася на рівні 13% від загального обсягу державних видатків усіх країн ОЕСР.

У багатьох країнах ОЕСР на плечі студентів та їх батьків ліг додатковий тягар збільшення вартості освітніх послуг (через встановлення чи збільшення плати за навчання). Ця тенденція, як вказує доповідь, може завдати шкоди досягненням країн у сфері освіти.

Що стосується гендерної рівності, в доповіді наголошується, що рівень зайнятості серед жінок у всіх освітніх категоріях менший, ніж чоловіків, незважаючи на те, що жінки в середньому здобувають більш високі рівні освіти у багатьох країнах ОЕСР. Крім цього, в доповіді підкреслюється, що високі показники здобуття жінками вищої освіти майже не впливають на зменшення розриву в оплаті праці чоловіків і жінок.

Визначаючи стимули – і стримуючі фактори – інвестування в освіту, ОЕСР пропонує, що «одним із способів компенсування низької віддачі ринку праці є надання вищої освіти за нижчими цінами», шляхом субсидування прямих витрат на освіту або надання студентам кредитів і грантів із метою стимулювання і поліпшення доступу до освіти.

Наприкінці вступного слова генеральний секретар ОЕСР Анхель Гурріа підкреслив, що «оскільки зміни у світовій економіці впливають і на державу, і на людей, держава повинна уважно підходити до визначення розумного балансу між наданням державної підтримки освіти і вимогою до студентів і їх батьків покривати частину витрат на освіту». Як демонструють дані, використані в аналізі ОЕСР, у багатьох країнах ОЕСР студенти та їх батьки несуть на собі усе більше витрат на отримання освіти.

«Цьогорічна публікація «Погляд на освіту» підтримує те, про що Інтернаціонал Освіти говорить із самого початку кризи», – заявив Генеральний секретар ІО Фред ван Льовен.

«Освіта є правом людини, а тому необхідним є стабільне і достатнє державне фінансування освіти з метою реалізації цього права для всіх, незважаючи на будь-які економічні спади або бюджетні скорочення. Інтернаціонал освіти бореться за фінансовану державою, автономну і демократично підзвітну освіту, яка є частиною довгострокового вирішення будь-яких економічних спадів. Ефективна і добре фінансована система освіти виступає гарантом майбутніх успіхів, благополуччя та працевлаштування наступного покоління».

Завантажити резюме доповіді ОЕСР rezyume-dopovidi-poglyad-na-osvitu-2012.pdf [255.72 Kb][40] Завантажити Переглянути документ онлайн (російською мовою)Міжнародний відділ ЦК профспілки

Схожі публікації


Догори