Президія ФПУ: пошук нових форм співпраці з соціальними партнерами

Президія ФПУ: пошук нових форм співпраці з соціальними партнерамиРоль профспілок у захисту прав працівників в умовах загострення соціально-економічних проблем, яке сьогодні досягло катастрофічних темпів, невпинно зростає. Саме тому всі профспілкові організації та об’єднання мають відповідати викликам часу та шукати нові форми і методи, що дозволяють підвищити ефективність їх діяльності.

Про це та інше говорили учасники засідання Президії Федерації профспілок України, що відбулося 21 квітня 2016 року у Києві.

Вів засідання Голова СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий. Як і очікувалося, головними темами дискусії, яка проходила під час засідання, були соціально-економічні, організаційні та майнові питання.

Тому серед найактуальніших та найважливіших тем для обговорення стало питання «Про хід колективних переговорів з укладення Генеральної угоди на новий строк».

Про сьогоднішню ситуацію та позиції сторін соціального діалогу з даного питання проінформували Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий, заступник Міністра соціальної політики України Віктор Іванкевич, заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Олексій Мірошниченко.

Під час обговорення гострих проблем соціально-економічного захисту людини праці Президія ухвалила текст Звернення до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

Напередодні двох дат, безпосередньо пов'язаних з людьми праці і їх головними захисниками – профспілками, Першотравнем і 30-річчям Чорнобильської трагедії, члени Президії ФПУ, звичайно ж, не могли обійти увагою ці хвилюючі теми.

Президія ФПУ схвалила:

► Звернення Президії Федерації профспілок України до членів профспілок з нагоди Дня міжнародної солідарності трудящих – 1 Травня;

► Звернення до роботодавців та профспілкових організацій щодо підвищення заробітних плат у зв'язку із зниженням ставки ЄСВ, направивши його СПО роботодавців.

Федерація профспілок України пропонує профспілковим організаціям па всіх рівнях - від підприємства до галузі та регіону – ініціювати переговори з роботодавцями стосовно підвищення заробітних плат, а також запровадити моніторинг внесених у колективні договори змін щодо забезпечення зростання трудових доходів населення.

ФПУ вчергове закликає владу, власників підприємств, роботодавців та спілчан усвідомити, що ми маємо стати партнерами на шляху цивілізованої та євроінтеграційної модернізації країни, побудови соціально відповідального за своїх громадян суспільства, та пропонує нарешті розпочати ефективний соціальний діалог задля напрацювання механізмів досягнення європейських стандартів життя, забезпечення конкурентної економіки, продуктивної зайнятості зі створенням нових високоефективних, безпечних робочих місць з гідним рівнем оплати праці.

Президія ФПУ також рекомендувала членським організаціям та їх організаційним ланкам провести заходи до Дня міжнародної солідарності трудящих під гаслом «Профспілки – за гідне життя та стабільність у суспільстві», територіальним профоб'єднанням здійснити координацію першотравневих заходів у областях, первинним профспілковим організаціям відзначити у трудових колективах День міжнародної солідарності трудящих вшануванням ветеранів праці та заходами, передбаченими у колективних договорах.

Після обговорення цих та інших важливих питань порядку денного учасники засідання ухвалили низку відповідних постанов, в яких підбили підсумки діяльності в основних напрямах діяльності ФПУ та її членських організацій, визначили актуальні та конкретні завдання на найближчу та стратегічну перспективу.

Президія Федерації профспілок України підтримала рішення про призначення Олександра Шубіна виконуючим обов’язки заступника Голови ФПУ.

Також Президія ФПУ постановила скликати друге засідання Ради Федерації профспілок України 23 червня 2016 року у Києві.

 

За матеріалами ФПУ

 

Президія ФПУ: пошук нових форм співпраці з соціальними партнерами Президія ФПУ: пошук нових форм співпраці з соціальними партнерами

 

Президія ФПУ: пошук нових форм співпраці з соціальними партнерами Президія ФПУ: пошук нових форм співпраці з соціальними партнерами

 

 

0
22 квітня 2016
1 103

Схожі публікації


Догори