Глобальний тиждень дій в інтересах освіти 2017 року

Інтернаціонал освіти закликає свої членські організації та небайдужих громадян приєднатися до Глобального тижня дій за освіту, який у цьому році проводиться з 23 до 29 квітня, щоб закликати уряди сприяти досягненню Цілей сталого розвитку шляхом інвестування у безкоштовну якісну державну освіту і освітян.

Глобальний тиждень дій за освіту

Глобальний тиждень дій в інтересах освіти – це щорічна всесвітня кампанія, що проводиться у рамках «Глобальної кампанії за освіту» та за підтримки ЮНЕСКО з метою підвищення обізнаності громадськості про важливість освіти для забезпечення сталого розвитку та виконання зобов'язань, взятих міжнародною спільнотою щодо досягнення глобальної мети в сфері освіти до 2030 року.

Інтернаціонал освіти є одним із засновників «Глобальної кампанії за освіту» – широкої коаліції профспілок, неурядових організацій, громадянського суспільства, чиєю метою є здійснення тиску на органи влади, політиків, донорів з тим, щоб забезпечити реалізацію права усіх дітей та молоді на універсальну безкоштовну якісну державну освіту.

У цьому році кампанія присвячена темі «Відповідальний підхід до реалізації Цілі сталого розвитку №4 та участь громадян».

Протягом Тижня буде підкреслюватися важливість прозорої та підзвітної системи управління із залученням широких верств населення з метою повноцінної реалізації Цілі сталого розвитку №4. Тиждень дій також буде наголошувати на життєво важливій ролі участі громадян у розробці політики в сфері освіти і відстеження прогресу.

У цьому році уряди вперше звітуватимуть перед ООН про свої дії із забезпечення виконання Порядку денного сталого розвитку з моменту його прийняття в 2015 році. Це ключовий момент для наголошення на необхідності відповідального підходу урядів та міжнародної спільноти до досягнення Цілей сталого розвитку, зокрема, Цілі №4 стосовно якісної освіти та рамкової програми дій «Освіта-2030»

Усі держави-члени ООН зобов’язалися забезпечити безкоштовну та рівноправну початкову та середню освіту, а також забезпечити усім дітям доступ до якісної дошкільної освіти і недорогої та якісної професійно-технічної та вищої освіти. Уряди також взяли на себе зобов’язання значно збільшити кількість висококваліфікованих, добре підготовлених, мотивованих та підтримуваних вчителів і викладачів.

Вимоги до урядів

У рамках Глобального тижня дій в інтересах освіти 2017 року учасники Глобальної кампанії за освіту вимагатимуть, щоб уряди:

– розробляли, фінансували і реалізовували ефективні плани досягнення в повному обсязі Цілі сталого розвитку №4;

– визнали виняткову важливість зміцнення державних систем освіти і посилення можливостей держави забезпечити безкоштовну, якісну і рівноправну освіту;

– забезпечили наявність ефективних прозорих механізмів участі громадянського суспільства в процесах моніторингу та звітності.

Інтернаціонал Освіти: уряди повинні дотримуватися своїх обіцянок

«З огляду на кампанію ІО «Єднаймося заради якісної освіти» та його Глобальну відповідь приватизації та комерціалізації освіти, Глобальний тиждень дій за освіту є чудовою можливістю об'єднати зусилля з іншими зацікавленими сторонами та закликати уряди відповідально підходити до своїх зобов'язань і підтримати універсальну, безкоштовну якісну державну освіту для всіх», – наголошує Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти Фред ван Левен.

Інтернаціонал освіти закликає членські організації звернути увагу своїх урядів на виконання зобов’язань у сфері освіти, необхідність розробки ефективних та чітких дорожніх карт досягнення Цілі сталого розвитку №4. Зробити це можна за допомогою різних заходів: від мобілізації в соціальних медіа до масових акцій і зустрічей на високому рівні з органами державної влади та політиками. 


Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори