Вчителі на Кіпрі вимагають безстрокових контрактів

15 червня 2017 року у двох кіпрських містах – Пафосі і Лімассолі – пройшов страйк вчителів початкових шкіл та вихователів дитячих садків.

За оцінкою Профспілки працівників початкової освіти (Poed), в ній взяли участь приблизно 120 шкіл і стільки ж дитячих садків.

Минулого тижня аналогічна акція протесту пройшла в Нікосії, Ларнаці і Фамагусті.

Педагоги страйкують проти рішення парламенту ввести нові правила про призначення вчителів. За планами Міносвіти, з вересня 2018 року половину вчителів братимуть на роботу за результатами зданих ними спеціальних держіспитів з урахуванням університетських дипломів і кваліфікацій, а також досвіду роботи. Решта 50% вчителів будуть призначатися зі списку потенційних кандидатів, які очікують своєї черги на працевлаштування.

За словами генерального секретаря Профспілки працівників початкової освіти Апостолоса Апостолідеса, із введенням нової системи 300 викладачів можуть втратити свою роботу протягом двох років.

Профспілка вимагає, щоб цих вчителів не звільняли. Також у профспілці вважають, що до тих пір, поки існують вакансії за контрактом, вони в першу чергу повинні заповнюватися тими вчителями, у яких досвід роботи становить 30 місяців і більше. Апостолідес також заявив, що постраждалі вчителі підуть у суд, відстоюючи своє право на безстрокову контракт.

Нові правила передбачають десятирічний перехідний період, протягом якого будуть функціонувати обидві системи. Перші іспити для призначення вчителів до державних навчальних закладів (від дитячих садків до технікумів) пройдуть в жовтні і листопаді 2017 року.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори