Великобританія: профспілки освіти виступили проти «хаотичного» відкриття шкіл після канікул

Зважаючи на темпи відкриття шкіл у Європі після зимових канікул і на тлі різкого зростання кількості людей, інфікованих COVID-19, уряд Великої Британії вирішив призупинити відкриття шкіл, через тиск від профспілок.

Після першого хаотичного дня відкриття шкіл, уряд Великобританії відмовився від свого початкового наміру і закрив школи по всій країні. Також було встановлено карантинні заходи для Англії, Шотландії та Уельсу до лютого. Це рішення було прийнято після масштабних проявів обурення з боку профспілок освіти протягом зимових канікул.

Профспілки освіти вітали початкове рішення розпочати тестування всіх учнів і працівників шкіл у рамках двоетапного повернення до школи.

Однак без здійснення необхідних логістичних заходів для проведення цих тестів в школах, даний план був приречений на провал. Всупереч реальності, уряд розраховував, що школи залучать волонтерів і навчать їх проводити тести в терміновому порядку, допоки школи були закриті на зимові канікули, і без сторонньої допомоги. Це поставило під загрозу всю роботу щодо проведення тестувань і призвело до того, що багато шкіл тести не проводили, а чинили величезний тиск на викладацький склад. Більше того, 22 грудня 2020 року Наукова консультативна група з надзвичайних ситуацій попередила про високу швидкість розповсюдження вірусу, яку важко стримувати, та рекомендувала школам залишатися закритими в найближчому майбутньому.

Незважаючи на ці попередження, британський прем'єр-міністр Борис Джонсон наполегливо заявляв, що школи в безпеці, і закликав батьків відправляти своїх дітей в класи.

4 січня 2021 року більшість шкіл у Великобританії були відкриті, кілька профспілок працівників освіти і громадського обслуговування зробили спільну заяву, засудивши поспішне відкриття шкіл, назвавши його небезпечним, і закликали до негайного переходу на дистанційне навчання, як мінімум, до середини січня.

Профспілки здійснили низку ініціатив. Національна профспілка освіти публічно звернулася до органів, що займаються питаннями охорони праці, з вимогою використовувати цей період дистанційного  навчання для оцінки швидкості поширення нового штаму COVID-19 і реалізації заходів, які фактично забезпечать безпеку шкіл. Серед багатьох заходів, вжитих Профспілкою вчителів Великобританії, можна відзначити її заяву щодо відкриття шкіл після канікул.

Зважаючи на те, що Європа переживає нову хвилю пандемії COVID-19, Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен заявила: «ЄКПО продовжує підтримувати свої членські організації, багатьом з яких, ймовірно, доведеться вести схожу боротьбу за забезпечення здоров'я і безпеки своїх членів. ЄКПО варто разом зі своїми членськими організаціями, підтримуючи їхні вимоги, забезпечити здорові та безпечні умови праці в секторі освіти і гарантувати відновлення нашої такої необхідної для суспільства професії після пандемії. Ми всі разом докладаємо зусиль для того, щоб школи були здоровими, безпечними та інклюзивними».

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори