Міжнародний жіночий день – 2021

Як уже повідомлялося, темою Міжнародного жіночого дня у 2021 році є «Жінки-лідери: досягнення рівноправного майбутнього у світі в часи пандемії».

Тема дня покликана привернути увагу до величезних зусиль, які жінки та дівчата у всьому світі докладають для побудови більш рівноправного майбутнього та відновлення після пандемії COVID-19.

Пандемія та карантинні обмеження, встановлені для стримування росту захворюваності, по-різному вплинули на жінок та чоловіків. Під час карантину, коли школи й дитячі садки не працювали, на жінок ліг додатковий тягар обов’язків, адже багатьом довелося поєднувати догляд за дітьми, хатні обов’язки з віддаленою роботою.

Окрім того, оскільки більшість працівниць супермаркетів та аптек – жінки, під час найсуворішого етапу карантину вони також наражалися на більший ризик зараження.

Отож, нинішня криза привернула увагу як до важливості внеску, який роблять жінки, так і до непропорційно більшого навантаження, що лягло на їхні плечі.

Оскільки світ починає потроху оговтуватися від пандемії, важливо звернути увагу на створення умов для більш рівноправного майбутнього для жінок, розширюючи їхні права брати участь в ухваленні рішень в усіх сферах життя, забезпечуючи рівну оплату праці, рівномірний розподіл домашніх обов’язків і неоплачуваних обов’язків по догляду за членами сім’ї, поклавши край будь-яким проявам насильства щодо жінок та дівчат, а також забезпечивши медичні послуги, які б відповідали потребам жінок.  

В Україні спостерігається прогрес у залученні більшої кількості жінок до процесу ухвалення рішень.

За останні 20 років частка жінок в українському парламенті збільшилась, сягнувши 21 % (1 з 5 місць) у 2019 році порівняно з 8 % у 1998 р. Однак, якщо цей процес триватиме такими темпами, Україні не вдасться досягнути ґендерного паритету у парламенті до 2030 року.

Жінки в Україні досі стикаються з несправедливою різницею в рівні зарплат, отримуючи в середньому на 20 % менше за чоловіків. Жінки в Україні виконують більшість неоплачуваних домашніх обов’язків та обов’язків по догляду за членами сім’ї – удвічі більше, ніж чоловіки – що суттєво впливає на їхній вибір освіти та кар'єри.

Як і по всьому світу, в Україні спостерігалося зростання кількості випадків домашнього насильства під час пандемії, причому більшість постраждалих становили жінки. Навіть до кризи, спричиненої спалахом COVID-19, гендерно зумовлене насильство було дуже поширеною проблемою: 2 із 3 жінок зазнали психологічного, фізичного або сексуального насильства в Україні.

Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй переконана, що для відстоювання прав жінок та всебічного посилення потенціалу жіночого лідерства у сферах, які стосуються готовності до пандемії та реагування на неї, важливо враховувати точку зору жінок та дівчат при розробці й реалізації політик і програм у всіх сферах, а також на всіх етапах реагування на пандемію та відновлення після неї.


Хештеги соцмереж #IWD2021 і #InternationalWomensDay.

За матеріалами – ООН Україна  

Міжнародний відділ ЦК Профспілки
1
4 березня 2021
1 454

Схожі публікації


Догори