Міжнародний день молоді 2021: молодіжні інновації для здоров'я людей і планети

Враховуючи, що в найближчі 30 років населення планети збільшиться на 2 мільярди осіб, численні зацікавлені сторони визнали, що просте виробництво більшого обсягу здорової їжі не дозволить забезпечити добробут людей та планети. Необхідно вирішувати й інші важливі взаємопов'язані завдання, які включені в Порядок денний на період до 2030 року, а саме: скорочення бідності, соціальна інтеграція, охорона здоров'я, збереження біорізноманіття та пом'якшення наслідків зміни клімату. Було визнано, що існує необхідність у комплексних механізмах підтримки, які дозволять молоді продовжити активізацію колективних та індивідуальних зусиль з відновлення планети і захисту життя, одночасно інтегруючи біорізноманіття в перетворення продовольчих систем.

Тема Міжнародного дня молоді в 2021 році «Перетворення продовольчих систем: молодіжні інновації для здоров'я людей і планети» покликана підкреслити, що глобальні зусилля не будуть успішними без вагомої участі молоді.

У ході Молодіжного форуму Економічної і Соціальної Ради ООН 2021 року молоді учасники виділили такі питання і пріоритети, як вплив пандемії COVID-19, особливо в контексті її наслідків для здоров'я людини, навколишнього середовища та продовольчих систем. У рамках офіційних підсумкових рекомендацій наймолодші учасники Форуму наголосили на важливості роботи над створенням більш справедливих продовольчих систем. Крім того, вони наголосили на необхідності того, щоб молодь приймала виважені рішення про вибір продуктів харчування - завдяки розширенню інформування щодо найбільш здорових та стійких варіантів як для людей, так і для навколишнього середовища.

За допомогою освіти, залучення молоді, інновацій та підприємницьких рішень Міжнародний день молоді цього року покликаний надати молодим людям платформу для продовження динаміки Форуму напередодні Саміту з питань продовольчих систем. Цього року Міжнародний день молоді буде проведено в віртуальному форматі Департаментом з економічних і соціальних питань ООН у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН  і Основною групою у справах дітей та молоді.

Молодь і COVID-19

COVID-19 торкнулася всіх верств населення, при цьому молодь відіграє ключову роль в боротьбі з цією пандемією і в процесі відновлення після неї. Хоча багато ще невідомо про те, яким чином це захворювання вражає молодь, відповідно до Всесвітньої програми дій, що стосується молоді, урядам доручено забезпечити, щоб їхні послуги відповідали потребам молоді. У цих умовах важливо забезпечити, щоб голос молоді був почутий разом з голосом інших членів громад та пацієнтів при розгортанні медико-санітарних і соціально-економічних заходів у відповідь на пандемію COVID-19.

Нарощування потенціалу молоді, з тим щоб вона могла самостійно приймати рішення з питань здоров'я і брати на себе відповідальність за його охорону, також є одним з ключових елементів Всесвітньої програми. У цьому контексті санітарна освіта, пропаганда здорового способу життя та науково-обґрунтована інформація мають вирішальне значення в боротьбі з поширенням і наслідками COVID-19, особливо для боротьби з поширенням дезінформації в Інтернеті. Роль урядів, а також молодіжних організацій та громадських груп матиме найважливіше значення для забезпечення поширення достовірної інформації у сфері охорони здоров'я. 

Самі молоді люди також застосовують цифрові технології для поширення інформації у сфері охорони здоров'я, використовуючи такі способи, як відеосюжети, для сприяння ефективному миттю рук або роз'ясненню того, як фізичне дистанціювання може врятувати життя.

Молоді новатори вже реагують на пандемію за допомогою інновацій та соціального впливу. У всьому світі розробляється ряд ініціатив, спрямованих на те, щоб задіяти зусилля молодих людей з метою мобілізації та надання підтримки вразливим групам і групам ризику. Хоча більшість цих ініціатив здійснюється на добровільних засадах (наприклад, молоді люди пропонують купити і доставити продукти харчування літнім людям або людям, схильним до ризику), вони можуть також приймати форму соціальних ініціатив. Багато молодіжних центрів технологічних інновацій надають підтримку стартапам в розробці ефективних рішень для вирішення проблеми COVID-19, як наприклад, програма в Нігерії пропонує фінансову і дослідницьку підтримку проектів, пов'язаних з боротьбою з пандемією.

Цифри і факти

COVID-19 негативно вплинув на ринок праці молоді. За даними МОП, в першому кварталі 2020 року порівняно з четвертим кварталом 2019 року було втрачено близько 5,4% світового робочого часу, що еквівалентно 155 млн робочих місць в умовах повної зайнятості.

За останніми оцінками, протягом наступних 15 років для задоволення потреб молоді в працевлаштуванні потрібно створити 600 млн робочих місць.

Частка молодих людей, які не мають роботи, освіти або професійної підготовки, залишалася незмінно високою протягом останніх 15 років і сьогодні складає 30% для молодих жінок і 13% для молодих чоловіків у всьому світі.

 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори