49% країн світу збільшили свій бюджет на освіту в 2020 році

Кожна третя країна в світі не вживає жодних заходів для того, щоб допомогти учням надолужити згаяне через закритих шкіл під час пандемії COVID-19.

Про це йдеться в спільному звіті ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ та Світового банку, автори якого проаналізували ситуацію в сфері шкільної освіти в 142 країнах.

Згідно з цими даними, лише третина держав робить кроки для оцінки масштабів втрат в навчанні в початковій і молодшій школі, і в основному це відбувається в країнах з високим рівнем доходів.

«Вивчення ситуації – важливий перший крок до пом'якшення наслідків пандемії в сфері шкільної освіти», – зазначив директор Статистичного інституту ЮНЕСКО Сільвія Монтойя, – «життєво важливо, щоб уряди вкладали кошти в аналіз масштабів втрат в сфері освіти, тільки так можна провести ефективні коригуючі заходи».

У результаті глобального опитування з'ясувалося, що учні повернулися до очного навчання менш ніж у третині країн з низьким і середнім рівнем доходів, що істотно підвищує ризик втрати знань і відрахування школярів. При цьому більшість держав повідомили про інформаційну кампанію, спрямовану на заохочення повернення учнів до школи.

«Під час закриття шкіл дистанційне навчання стало справжнім порятунком для дітей у всьому світі», – підкреслив керівник відділу освіти ЮНІСЕФ Роберт Дженкінс, – «однак для найбільш вразливих верств населення навіть така можливість виявилася поза досяжністю. На нинішньому етапі нам потрібно повернути всіх дітей в класи прямо зараз».

Як з'ясувалося в ході дослідження, в 2020 році школи в усьому світі були повністю закриті на всіх рівнях шкільної освіти в середньому протягом 79 навчальних днів, що становить приблизно 40% від загального навчального часу в країнах, що входять до складу Організації економічного співробітництва і розвитку і Великої двадцятки. Цей показник варіювався від 53 днів в державах з високим рівнем доходів до 115 днів в державах з рівнем доходів нижче середнього.

Через необхідність перебудовувати процес навчання, потреба фінансування в сфері освіти під час пандемії зростає, в той час як доходи держав падають.

Проте, 49% країн світу збільшили свій бюджет на освіту в 2020 році в порівнянні з 2019 роком, а 43% зберегли бюджет незмінним. У 2021 році більше 60% країн планують збільшити витрати на освіту в порівнянні з попереднім роком.

Результати дослідження підтверджують, наскільки важливо, по можливості, в короткі терміни повернути дітей за парти, впровадити більш ефективні системи дистанційного навчання, щоб підготуватися до майбутніх криз, а також максимально повно оцінити масштаби втрат, пов'язаних з пандемією.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори