Національний проект «Відкритий світ» буде втілено в 704 школах України

Національний проект «Відкритий світ» буде втілено в 704 школах УкраїниСьогодні, 11 січня 2012 року, розпочинається пілот Національного проекту «Відкритий світ». У ході пілоту в 704 загальноосвітніх школах з 23 регіонів України будуть тестуватися технічні та організаційні рішення, а також мультимедійні електронно-освітні ресурси (уроки), які передбачається використовувати при розгортанні Національного проекту «Відкритий світ».

У пілотному проекті буде задіяно 5592 вчителя з 12 предметів, які викладаються за шкільною програмою 7 класу, а також більше 14 тисяч учнів.
Апробація триватиме до 23 березня 2012 року.

Зокрема, голова Держінвестпроекту Владислав Каськів відзначив важливість Національного проекту «Відкритий світ» для подальшого розвитку України. «Увесь світ у захваті від економічного розвитку і соціальних стандартів скандінавських країн. Але ніхто не згадує, що і Швеція і Норвегія завдячує нинішньому успіхові саме реформі і інноваціям в освіті, які там були проведені ще у кінці 80-х років. Ми все робимо, щоб українські школи отримали швидкісний інтернет 4G, вчителі – комп'ютерну техніку і цілодобовий доступ до інтернет ресурсів, школярі цікаві заняття, а батьки якісну освіту для своїх дітей. Я впевнений, що інвестиція в освіту дітей, це найкраща інвестиція», – зазначив він.

Керівник Національного проекту Ігор Курус повідомив, що пілоту передувала велика і складна організаційна і технічна робота.

Зокрема, протягом року було проанкетовано понад 13 тисяч шкіл, створено Інтернет-ресурс. Було розроблено тестові уроки за шкільною програмою ІІ чверті 7 класу.

У листопаді-грудні минулого року було проведено тренінги для вчителів тренерів, які у свою чергу готували вчителів до роботи в пілоті. Він також відзначив, що методичне забезпечення проекту здійснює Національна академія педагогічних наук.

Довідка

Національний проект «Відкритий світ» – один із 11 національних проектів, затверджених Президентом України у 2010 році як пріоритет в соціально-економічному розвитку країни.

Метою Національного проекту «Відкритий світ» є створення єдиного національного інформаційного середовища, в якому за допомогою новітніх інформаційно-телекомунікаційних технологій буде забезпечено доступ усіх учасників навчально-виховного процесу: учнів, вчителів, батьків, адміністраторів освіти до мультимедійних баз даних. Проект передбачає уніфікацію методик навчання і забезпечення опрацювання цих методичних матеріалів в режимі реального часу методистами і педагогами. Проект створить умови, які б заохочували учнів до успішного навчання та забезпечили рівні можливості доступу до якісної освіти кожного громадянина України, незалежно від місця проживання.

Реалізація Національного проекту на першому етапі, який триватиме 4 роки, дасть можливість забезпечити учнів 5-9 класів, а це більше 1,5 млн. дітей новітніми технологіями, які включатимуть: високу інтерактивність, повномасштабну мультимедійність, імітаційне моделювання, здатність до модифікації і творчості. Проект дозволить застосувати у системі освіти п'ять нових педагогічних інструменти: інтерактив, мультимедійність, моделінг, комунікативність і креативність учня.

Національний проект «Відкритий світ» втілюється Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами.


0
11 січня 2012
3 640

Схожі публікації


Догори