Оздоровлення дітей освітян у рамках співпраці з профспілкою GEW

Профспілка працівників освіти і науки України тісно співпрацює з Німецької спілкою освіти (GEW), які підтримують українських освітян та спряють відновленню психологічного здоров’я наших дітей. Так, нещодавно на запрошенням Німецької спілки освіти діти спілчан з Київської області (Бучанського району) мали можливість провести 2 тижні літа у наметовому таборі у Баварії.

Цього літа ЦК Профспілки працівників освіти і науки України спільно з GEW та молодіжною організацією «Die Falken» організовано ще одну освітню програму та відпочинок для 11 дітей спілчан із Києва у Німеччині – в наметовому містечку «Наш світ» («Unsere Welt») на Острові Фер. 

Відпочиваючи у містечку з 31 липня до 13 серпня 2023 року, діти щодня відкривали щось корисне для себе, організовували змагання з бадмінтону, волейболу, футболу, настільного тенісу, грали в настільні ігри та ознайомлювалися з традиціями нової для себе країни. 

За ці дні усі відпочивальники також добре попрактикувалися у спілкуванні англійською та німецькою мовами.

Для своїх однолітків із Німеччини українці проводили майстеркласи з вивчення української мови, плетіння патріотичних браслетів та навчали співали пісні. Загалом – пізнавально та весело!

«Діти освітян міста Києва, які взяли участь у освітній програмі в Німеччині, висловлюють  щиру вдячність голові Профспілки працівників освіти і науки України Георгію Труханову, голові Київської міської організації Профспілки Олександру Яцуню, фахівцям Профспілки, Профспілці освіти Німеччини GEW і молодіжній групі «Falken», зокрема Ніку Штраусу, Кармен Людвіг, Карлу, Йошо, Астрід, Лаурі й Лоло за організацію та супровід цієї подорожі». 

 Наталя Мартиненко, учитель німецької мови НВК «Доміната»,

Вікторія Соломінчук, Київська міська організація Профспілки

 

Відгуки учасників табору відпочинку

 «Хочу подякувати Профспілці працівників освіти за приємні емоції, які я отримав за час  перебування у таборі. Сон у спальниках на свіжому повітрі, море, піші прогулянки в місто, а ще –веселощі, розваги, які влаштовували нам вожаті, надали сил та енергії перед наступним навчальним роком»

Максим Зарайський

«У таборі ми змогли підвищити свій рівень знання іноземних мов, донести позицію України, поширити українські традиції за кордоном, багато спілкуватися та отримати приємні враження. А також моя подруга Ліза навчила учасників табору плести браслети з патріотичною символікою!»

Даша Янковська

 

«Мені надзвичайно сподобалася наша інтернаціональна компанія, адже ми встигли не лише познайомитися з дітьми з інших країн, а й здружитися!

Проживати в палатках незвично, але в цьому є своя «романтика». Завдяки чергуванню, зокрема і з миття посуду, ми стали більш організованими. Вважаю, що обмін досвідом, культурними цінностями між українцями і німцями сприятиме нам у подальшому житті». 

Ніка Аврамчук

«Родзинкою відпочинку для мене були теплі та щирі привітання друзів з України й Німеччини з моїм Днем народження. А торт, який спекли кухарі табору – був просто пресмачним!»

Ілля Крилов 

 

«Мені приємно згадувати наші прогулянки до міст Ніблум та Вік, нові знайомства, відкриту нову локацію для себе, багато практики англійської та німецької, налаштований режим сну. А ще – можливість спробувати себе в ролі вегана та море, яке було хоч і холодним, але надзвичайно красивим!»

Мирослава Гвоздик

«З першої хвилини мені дуже сподобалася наша подорож до табору. Я познайомився з багатьма дітьми, як з України, так і з інших країн світу. Також нашу групу декілька разів запрошували на шоу талантів, де ми виконували українські пісні. Особливо мені сподобалися піші подорожі гарними та старовинними містами острова. Я дуже вдячний нашим керівникам за створення такого надихаючого та незабутнього відпочинку!»

Дмитро Пушкарук

 

«Мені табір подарував незабутні враження і приємні емоції. Особливо сподобалися спортивні та настільні ігри на свіжому повітрі: футбол, теніс, монополія.  

Ми багато спілкувалися, навчали німців української мови, співали разом пісні та розважалися. Дякую організаторам табору за чудову подорож!» 

Іван Соломінчук

 «Дякую Профспілкам працівників освіти України та Німеччини за організацію оздоровлення і відпочинку! Я не пожалкувала, що поїхала в цей табір! Для мене це хороший досвід. Ми купалися в морі, коли були теплі дні, познайомилася з новими людьми, сміялися, співали, грали в карти та жартували! Я сумуватиму за табором…»

Ліза Вац

 

«На мою думку, цей табір – хороше місце для відпочинку та комунікації! Я дуже щаслива, що мала можливість комунікувати із німецькими ровесниками та брати участь у різних майстеркласах!

Це було чудово – практикувати мову із її носіями, більше дізнатися про освіту Німеччини, і, в свою чергу, ознайомити молодь Німеччини із освітою в Україні, з нашою культурою, традиціями, із нашим непростим сьогоденням: із мужністю українського народу у боротьбі заради миру, демократії, волі та нашого щасливого майбутнього! 

Цей відпочинок був надзвичайно корисним, адже ми проводили багато часу на свіжому повітрі, граючи у бадмінтон, волейбол та баскетбол! У сонячні дні ми купалися у Північному морі.

Я вдячна GEW та « Die Falken» за створену можливість та турботу про українських дітей! Дякую нашим наставникам Вікторії Володимирівні та Наталії Василівні за змістовне дозвілля, Профспілкам освітян міста Києва та України – за організацію цієї поїздки!»

Єва Кушнір 

«Свіжим повітрям, морем, дружніми людьми – такою назавжди запам'ятається Німеччина завдяки відпочинку у наметовому містечку».

Аріна Савушкіна

 

«Дякую організаторам, що запросили нас в цей табір на острів! Мені дуже сподобалися наші піші прогулянки островом. Круто, що ми проживали безпосередньо на березі моря. Я знайшов друзів як серед українців, так і серед німецьких учасників табору. І незважаючи на те, що іноді дощило, нам було дуже весело. Дякую за цю подорож!»

Тимофій МартиненкоСхожі публікації


Догори