Канада: скорочення фінансування освіти – не вихід

Канада: скорочення фінансування освіти – не вихідВчителі канадської провінції Альберта «дуже засмучені» у зв'язку з можливістю різкого скорочення фінансування освіти в провінції, оскільки уряд прогнозує дев'ятивідсоткове зменшення загальних витрат у бюджеті 2015 року в світлі зменшення доходів від продажу нафти.

Про це заявив президент Асоціації вчителів Альберти Марк Рамсанкар, виступаючи перед сотнями вчителів, які зібралися в Калгарі на міську конференцію освітян. Уряд провінції попередив про скорочення витрат у тому ж руслі, що і «абсолютно руйнівні» скорочення, проведені колишнім прем'єр-міністром Ральфом Кляйном на початку 1990-х років.

Міністр фінансів провінції Робін Кемпбелл заявив, що уряд скоротить витрати на дев'ять відсотків після врахування чисельності населення та інфляції. Зважаючи на трьохвідсоткове зростання кількості студентів, Рамсанкар заявляє, що фактично витрати на освіту можуть бути скорочені на 10%.

«Освіта не зможе пережити ще одного удару. Ми все ще намагаємося оговтатись від скорочень Кляйна. Ми все ще говоримо про будівництво шкіл, оскільки за його часів були скорочені витрати на інфраструктуру, так чому ж зараз уряд наступає на ті самі граблі?» – питає Рамсанкар. «Вчителі дуже засмучені, що уряд вдається до тієї ж стратегії, що й раніше».

Вчителів також турбує те, що проблема переповнених класів Альберти тільки ускладниться. «Коли ми починаємо говорити про скорочення на дев'ять відсотків, ми, по суті, кажемо цьому покоління дітей, що ваша освіта не має значення».

Рамсанкар нагадав, що заробітна плата вчителів провінції Альберта заморожена вже протягом трьох років. За цей час середня заробітна плата в провінції збільшилися на 10%, а вартість життя зросла більш ніж на п'ять відсотків.

Він підкреслив, що таким чином вчителі вже зробили свій внесок у збалансування фінансового стану провінції, тому прем’єр-міністру Джиму Прентісу потрібно шукати інші шляхи вирішення фінансової кризи, викликаної падінням світових цін на нафту.

Тим часом на прес-конференції прем’єр-міністр Альберти Джим Прентіс заявив, що уряд усвідомлює, наскільки необхідно підтримувати такі важливі сфери, як охорона здоров’я та освіта, але «нам усім доведеться робити більше з меншими ресурсами, такі реалії, в яких ми живемо».


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори