Навчання з питань охорони праці

Напередодні Всесвітнього дня охорони праці, що відзначається 28 квітня, Запорізькою обласною організацією Профспілки разом із Запорізькою облпрофрадою організовано і проведено навчання профактиву (голів районних, міських організацій Профспілки, голів ППО, голів комісій ПК з охорони праці) з питань охорони праці на базі профспілкових курсів облпрофради. 

Заняття відбувалося у два етапи: 17-18 та 25-26 квітня. У них взяли участь 80 профспілковців.

Навчання та практичні відпрацювання проводили фахівці Південно-Східного міжрегіонального управління Державної службі з питань праці; Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, інші фахові спеціалісти з охорони праці.

Слухачі отримали детальну інформацію з питань:

  • сучасного стану та проблем охорони праці, законодавства України з охорони праці та організації роботи з охорони праці;
  • соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та профзахворювань;
  • гігієни праці та медичних оглядів; 
  • надання першої допомоги потерпілим у результаті нещасного випадку;
  • розслідування та облік нещасних випадків, профзахворювань та аварій на виробництві.

Також було висвітлено питання громадського контролю за дотриманням законодавства з охорони праці; повноважень і прав профспілок у цій сфері; практико-правових аспектів ведення колективних переговорів і формування розділу «Охорона праці» у колективному договорі.

Не оминули увагою питання електробезпеки, вибухобезпеки, управління роботами з профілактики та ліквідації наслідків аварій а також державне управління охороною праці. 

Відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці комісією Держпраці та лекторською групою семінару було проведено перевірку знань слухачів з цих питань.

За результатами навчання слухачі отримають посвідчення.

 

Запорізька обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори