Звітно-виборну кампанію за період 2020-2025 років на Львівщині – оголошено!

22 травня 2024 року відбулося чергове засідання Ради Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

На порядку денному були питання: про звітно-виборну кампанію в організаційних ланках Львівської обласної організації Профспілки у 2024 – 2025 роках та про дотримання територіальними і первинними профспілковими організаціями Статутних норм із виконання рішень профспілкових органів з метою збереження цілісності організацій в умовах воєнного стану.

На засіданні Ради голова обласної організації Профспілки Марія Яцейко  ознайомила членів Ради із постановою Пленуму Центрального комітету Профспілки та оголосила про початок звітно-виборної кампанії в організаційних ланках Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України.

Наголосила, що під час підготовки та проведення звітів і виборів слід керуватися Статутом Профспілки, Інструкцією та Методичними рекомендаціями з проведення звітів і виборів у Профспілці працівників освіти і науки України, затверджених постановою президії ЦК Профспілки. Відмітила, що всі первинні організації отримають спеціальний випуск «Профспілкового вісника», в якому будуть розміщені всі необхідні документи  та інформації про роботу Центрального комітету та обласної організації Профспілки, які послужать фаховою підтримкою для організації та проведення звітно-виборних зборів та конференцій.

Марія Григорівна зауважила, що ці звіти і вибори в галузевій профспілці розпочинаються у складних воєнних умовах.

Члени Ради підтримали встановлені терміни проведення звітів і виборів у профспілкових організаціях, визначили норму представництва на ХХІ звітно-виборну конференцію обласної організації Профспілки, що відбудеться у жовтні 2025 року.

Заступник голови обласної організації Профспілки Мар’ян Калин  проаналізував динаміку профспілкового членства в розрізі територіальних та первинних організацій профспілки, зазначив основні причини, у тому числі і законодавчі, які негативно впливають на мотивацію членства; звернув увагу на актуальні питання, які повинні бути на порядку денному кожного виборного профспілкового органу.

Мар’ян Миронович детально зупинився на питаннях забезпечення своєчасної виплати заробітних плат та інших гарантованих виплат працівникам в умовах воєнного стану, проблемах оплати лікарняних сумісникам.

Позитивно відзначив, що в деяких територіальних громадах збільшено мінімальний відсоток надбавки за престижність педагогічної праці.

Наполеглива робота профспілкових організацій області щодо проходження працівниками медичних оглядів за рахунок коштів роботодавця  та збереження гарантій за мобілізованими працівниками закладів освіти дала позитивні результати.

Мар’ян Калин звернув увагу на важливість укладення Угод між територіальними організаціями профспілки працівників освіти і науки України та органами управління освітою територіальних громад. Зазначив, що представники профспілки беруть у переважній більшості активну участь у роботі атестаційних та конкурсних комісій територіальних громад, у процесах трансформації мережі закладів освіти Львівської області.

Львівською обласною організацією систематично проводилися навчання профспілкового активу про дотримання статутної діяльності та спільно - для керівників закладів і установ освіти з трудового законодавства, застосування законодавства в умовах воєнного стану, роз’яснення щодо атестації педагогічних працівників, питання відпусток, заробітних плат та інше.

З метою активізації роботи із здійснення громадського контролю за станом забезпечення охорони праці в установах та закладах освіти проведені спільно з Головним управлінням Пенсійного фонду у Львівській області виїзні наради в усіх семи районах області з керівниками органів управління освітою територіальних громад області.

За результатами виконання Програми підвищення кваліфікації керівних та педагогічних працівників, що була затверджена Президією Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України 09.10.2023р. №П-25, проведено 55 очних заходів у формі навчання, в основному з керівниками закладів освіти та головами первинних профспілкових організацій, в яких взяли участь понад 6000 освітян та отримали близько 2000 сертифікатів.

Було заакцентовано увагу членів Ради на фінансовій діяльності, оздоровленні дітей членів профспілки, оздоровленні членів профспілки в пансіонаті «Пролісок», а також на наданні матеріальної допомоги членам профспілки, цільової благодійної допомоги членам профспілки та членам їх сімей, які постраждали внаслідок воєнних дій, на підтримку Збройних сил України.

Обговорено основні проблеми профспілкового руху та шляхи їх вирішення.

З метою чергової підтримки Збройних сил України, Радою одноголосно прийнято рішення про виділення коштів з профспілкового бюджету на придбання товарів військового призначення членам профспілки – воїнам Збройних сил України.

Члени Ради взяли активну участь в обговоренні питань порядку денного.

 

Львівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори