Нарада голів організаційних ланок

Відбулася нарада голів організаційних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Захід проводився одночасно у режимі онлайн та офлайн. 

Розпочала нараду Тетяна Матвеєва, голова обласної організації Профспілки, яка зупинилася на основних питання діяльності організаційних ланок у період закінчення навчального року та підготовки до нового. Зокрема, ознайомила керівників профспілкових організацій з листом Державної служби України з питань праці  на запит Профспілки працівників освіти і науки України щодо роз’яснень про надання відпусток відповідно до Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».

Далі голова обласної організації розповіла про   зміни, які уряд вніс до Порядку та умов надання освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, і формули   розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами.

Наступне питання стосувалося рекомендацій МОН щодо підготовки закладів освіти до проходження складного нового осінньо-зимового періоду через обмежені енергоресурси та гнучкого графіка навчального процесу.   Тетяна Матвеєва звернула увагу голів організаційних ланок закладів вищої, фахової передвищої закладів професійної (професійно-технічної ) освіти на зміст рекомендацій стосовно початку навчального року та його продовження, використання суботніх днів, здійснення освітнього процесу у прифронтових та прикордонних областях, де існує ризик артилерійських обстрілів. Також зауважила, що незабаром заклади загальної середньої освіти теж отримають рекомендації для підготовки до нового навчального року.

Ніна Дудка, заступник голови обласної організації Профспілки ознайомила голів організаційних ланок з Інструкцією про проведення звітів і виборів і Методичними рекомендаціями  з проведення звітів і виборів у Профспілці працівників освіти і науки України, які були затверджені президією ЦК Профспілки 2.05.2024 року. Наголосила на особливостях звітно-виборної кампанії у зв’язку з воєнним станом та змінах щодо процесу проведення виборів в інструктивних документах.

Голови організаційних ланок взяли активну участь у обговоренні піднятих питань. Насамкінець Тетяна Матвеєва подякувала усім за роботу і вручила нагороди Профспілки працівників освіти і науки України головам організаційних ланок. Нагрудний знак ЦК Профспілки «Заслужений працівник Профспілки працівників освіти і науки України» отримала Інга Чеботаєва, голова Ніжинської районної організації, а Нагрудний знак ЦК Профспілки «Профспілковий лідер» – Володимир Терехов, голова первинної профспілкової організації Сновського вищого професійного училища лісового господарства.

Після проведення наради відбулося засідання президії комітету обласної організації. На порядок денний питання було винесене питання про виклики, проблемні питання та шляхи вдосконалення роботи організаційних ланок щодо реалізації статутних норм. 

Члени президії заслухали інформацію з даного питання і прийняли постанову, де зазначили, що в умовах воєнного стану та   нових соціально-економічні реалій першочерговим завданням організаційних ланок залишається збереження цілісності організації, посилення інформаційної роботи, забезпечення контролю за дотриманням трудових прав членів Профспілки, відстоювання належних обсягів фінансового забезпечення закладів та установ освіти, своєчасної і в повному обсязі оплати праці працівників та виплати стипендій здобувачам освіти, надання   необхідної фінансової підтримки організаційним ланкам та членам Профспілки тощо.

Президія розглянула ще ряд робочих питань і прийняла відповідні рішення.

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори