Навчаються голови організаційних ланок територіальних громад

Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України надає важливого значення навчанню профспілкових лідерів. Зміни, які відбуваються у законодавстві в умовах воєнного стану, вимагають постійної уваги і оновлення знань. 

Чергове навчання голів організаційних ланок, яке нещодавно відбулося у режимі онлайн, розпочала голова Чернігівської обласної організації Тетяна Матвеєва. Вона наголосила на тому, що необхідно остаточно завершити реорганізацію структури обласної організації і привести її у відповідність до Статуту галузевої Профспілки та рішень ІХ з’їзду Профспілки, ліквідувати організації старої структури  і зняти їх з державного реєстру. 

У роботі семінару взяла участь Ірина Личуха – головний спеціаліст відділу формування Національного архівного фонду та діловодства Державного архіву Чернігівської області. Спікерка зупинилася на питаннях документування та архівного зберігання документів профспілкових організацій. Звернула увагу голів організаційних ланок на те, що у зв’язку із змінами в організаційній структурі обласної організації та ліквідації районних організацій необхідно максимально перевірити наявність та стан усіх документів організацій, які ліквідуються,  і здати їх на зберігання  в архівні відділи районних державних адміністрацій. 

Олексій Лугина – юрисконсульт обласної організації окреслив коло питань, які останнім часом найбільше турбують спілчан. Одними із таких питань є вилучення годин варіативної складової з навчальних планів і їх оплата за рахунок освітньої субвенції. 

Юрисконсульт прокоментував лист Міністерства освіти України, отриманий на запит обласної організації з даного питання. Зупинився на питанні атестації педагогічних працівників, які відсутні на роботі у зв’язку з мобілізацією, перебувають у простої чи відпустці без збереження заробітної плати. Розтлумачив учасникам семінару  поняття терміну «місце роботи» для оплати тимчасової непрацездатності та для надання відстрочки від мобілізації. 

Олексій Лугина ознайомив із рішенням Великої Палати Верховного Суду від 14.12.2022 щодо відсторонення невакцинованого працівника. Голови оргланок отримали відповіді на питання  про збереження заробітної плати мобілізованим педагогічним працівникам та багато інших, які виникали у ході проведення семінару. 

 

Чернігівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори