Естафета профспілкових уроків продовжується

Естафета профспілкових уроків продовжуєтьсяВже стало доброю традицією для вчителів та голів первинних профспілкових організацій проведення профспілкових уроків в освітніх установах м. Мукачева з учнями та спілчанами.

Головна мета – це формування уявлення про місце і роль профспілок у сучасному суспільстві, розуміння їх актуальності у соціальному захисті працюючої людини, підготовка молоді до дорослого трудового життя.

Адже Профспілка сьогодні є одним із гарантів прав працівників, посередницькою організацією між людьми праці, роботодавцями та державними органами.

Потрібно розуміти і те, що бюджетна сфера не може існувати без Профспілки, оскільки без неї неможливо повноцінне збереження соціальних стандартів та прав працівників. Тому саме через профспілкову організацію може бути почутий голос педагога та надаватися необхідна допомога.

Через впровадження профспілкових уроків освітяни міста піднімають престиж Профспілки та її членство. Значну роль у цьому відіграє соціальне партнерство, завдяки якому з 2621 працівників освітніх установ міста 2617 з них є членами галузевої Профспілки.

Цікаві та змістовні профспілкові уроки були проведені в загальноосвітніх навчальних закладах міста Мукачева.

Для учнів це були трохи незвичні уроки. Але вони носили пізнавально-виховний зміст. Так, на високому навчально-методичному рівні, використовуючи інноваційні технології (презентацію на тему “Профспілки: історія і сучасність ”) пройшов профспілковий урок у 10 класі ЗОШ № 20, який провела вчитель-методист, досвідчений лідер профспілкового руху – голова профкому Кінч Ганна. Урок розпочато Гімном Профспілок.

Доступно подавалася інформація школярам про стан сучасного профспілкового руху в Україні, області, місті; законодавчу базу Профспілки та її захисні функції. Ганна Михайлівна ознайомила з історією виникнення профспілкового руху, профспілковим сайтом, де можна знайти чимало корисної інформації. Учні отримали відповіді на різні запитання, а саме:
-Що таке Профспілка?
-Які можливості відкриває перед ними профспілкова організація?
-Як вона захищає права своїх членів?
-Як підтримує людину праці?

А найважливіше те, що школярі мали можливість серйозно задуматись щодо роллі і місця профспілок у суспільстві, професійних прав батьків, вибору своєї трудової діяльності, а також висловили бажання стати членами галузевих Профспілок у майбутньому.

Заслуговують на увагу і профспілкові уроки 2011 року на тему:
-“Профспілки – захисники інтересів українського народу ” (11 кл., гімназія, вчитель-методист, голова профкому Біланин Зоя);
-“Профспілки – захисники наших прав ” (10 кл., ЗОШ № 13, вчитель географії, голова профкому Пасічник Галина);
-“Профспілкові організації як суб’єкт трудового права ” (11 кл., ЗОШ № 1, вчитель історії, голова профкому Кобак Алла).

У 2012 році естафета профспілкових уроків знайшла своє продовження
напередодні відзначення Всесвітнього дня охорони праці. Всім головам первинок було рекомендовано провести уроки на таку тематику:
-“Моє життя, моя робота, моя безпечна праця”;
-“Основи охорони праці та довкілля”;
-“Охорона праці, як засіб збереження життя і здоров’я людини”.

Із цікавістю сприйняли профспілковий урок 27 квітня 2012 року учні 8 класу ЗОШ № 7 на тему “Охорона праці, як засіб збереження життя і здоров’я людини”, який підготувала голова профкому Богдан Тетяна. Завдяки високому професіоналізму, нестандартному підходу до викладення матеріалу педагогом – головою профкому Тетяною Михайлівною школярі отримали інформацію про головне завдання охорони праці та історію виникнення дисципліни “Охорона праці”, створення безпечних і здорових умов праці.

Зі жвавим інтересом пройшла дискусія на тему: “Які небезпечні шкідливі фактори оточують учнів у школі?”. Діти підготували цікаві виступи: “Професії моїх батьків”, “Охорона праці батьків – моє щасливе майбутнє” та зачитали твори-мініатюри “Моя майбутня безпечна професія”.

Протягом квітня місяця пройшли профспілкові уроки з охорони праці і з працівниками дошкільних навчальних закладів на тему: “Моє життя, моя робота, моя безпечна праця”.

Отже, імідж і роль Профспілки та профспілкового руху зростає серед спілчан м. Мукачева. Кожний добре усвідомлює таку істину: “Людина, яка ігнорує профспілку, залишається сам на сам зі своїми проблемами”. Тому саме головне – бути інформаційно забезпеченним і користуватись своїм правом соціального захисту, яке надає членство у профспілці, звідси випливає і важливість проведення профспілкових уроків.Христина Михайлова, голова Мукачівської міської організації ПрофспілкиЕстафета профспілкових уроків продовжується    Естафета профспілкових уроків продовжується

Естафета профспілкових уроків продовжується    Естафета профспілкових уроків продовжується

Естафета профспілкових уроків продовжується

Схожі публікації


Догори