«Профспілки – захисники наших прав» – профурок на Полтавщині

«Профспілки – захисники наших прав» – профурок на ПолтавщиніПідтримуючи досвід Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України щодо проведення профспілкових уроків, керуючись методичними рекомендаціями навчального центру Департаменту ФПУ з питань розвитку профспілкового руху, профспілковий урок на тему: «Профспілки – захисники наших прав» – провела в 11 класі Кустолівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Новосанжарського району Полтавської області учитель англійської мови, голова первинної профспілкової організації Наталія Олегівна Чаловка.

Сформувати у випускників уявлення про профспілку та її діяльність, закласти активну життєву позицію стосовно дотримання законності й прав людини, ознайомити учнів з особливостями регулювання праці молоді – таку мету уроку визначив учитель, адже вона класний керівник 11 класу і зобов’язана готувати вихованців до нового майбутнього життя.

На уроці використано Кодекс законів про працю України, Закони України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», «Про відпустки», «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», Колективний договір школи та додаткову літературу з правового захисту молоді.

Урок проходив у формі бесіди та роботи з документами, розгляду конкретних ситуацій.

Наталія Олегівна пояснила поняття «профспілка», мотиви членства в профспілці, роль профспілки у соціальному захисті працівників, звернувши увагу на ключові поняття в житті профспілки – єдність, солідарність, згуртованість. Використавши мультимедійні презентації, на прикладі структури і роботи своєї первинної профорганізації, показала організаційну будову галузевої (освітянської) профспілки.

Учні при допомозі учителя та використавши статтю 190 – 198 КЗпП України та Закон України «Про відпустки» склали таблицю «Особливості правового регулювання праці неповнолітніх та молоді порівняно з дорослими працівниками», а ще випускники отримали пам’ятку «Як влаштуватися на роботу?»В.Т. Кульчинська,
голова Новосанжарської районної організації Профспілки


«Профспілки – захисники наших прав» – профурок на Полтавщині«Профспілки – захисники наших прав» – профурок на Полтавщині

Схожі публікації


Догори