Профспілкові уроки на Смілянщині

Профспілкові уроки на СмілянщиніЗа рекомендаціями ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, Черкаського обкому Профспілки, Смілянської районної організації Профспілки вперше у школах Смілянського району відбулися профспілкові уроки для старшокласників.

Профуроки були випробувані у Києві, адже уже шостій рік поспіль столична профспілкова організація освітян проводить їх у всіх школах.

Практика засвідчує, що профспілкові уроки допомагають старшокласникам не лише сформувати уявлення про роль профспілки у сучасному суспільстві, їх актуальність у соціальному захисті людини праці, а й краще підготуватися до дорослого трудового життя, дізнатися більше про свої права та навчитися ними користуватися. Тему уроку «Першотравень і профспілки. Традиції і сучасність» було схвалено на засіданні президії, розроблено план-конспект уроку, учителям надано методичні рекомендації.

Пізнавальний та змістовний профспілковий урок днями відбувся у Малостаросільській ЗОШ І-ІІ ступенів. Разом із учнями за партами сиділи директор школи Л.М. Московченко, учителі, працівники школи, які є членами Профспілки працівників освіти і науки України.

Урок провела учитель історії та правознавства Наталія Андріївна Карпенко. Для ефективної роботи учні попередньо отримали завдання прочитати про сучасні профспілки у світі та історію зародження профспілкового руху. Інформацію, що підготували діти, учитель доповнила розповіддю про профспілки України у порівнянні із європейськими та історією створення найбільш представницької організації – Федерації профспілок України, про Першотравневе свято – день єднання людей праці у боротьбі за свої права. Завершився урок діалогом школярів та учителів.

Не менш цікавим та насиченим різними формами роботи відбувся урок у Малосмілянській ЗОШ І-ІІ ступенів Смілянської районної ради. На профспілковий урок до себе запросив учнів та членів Профспілки навчального закладу голова первинної профспілкової організації, учитель світової літератури Дмитро Олегович Пруденко.

Активну допомогу в проведенні уроку надавала учитель інформатики – Оксана Вікторівна Калініченко. Старшокласники підготували до уроку інформаційні повідомлення, тематичні відео ролики з YouTube, презентаційний відео кліп «1 Травня».

Учні активно працювали в групах, склали на дошці «Дерево пізнання».Діти також дізналися багато нового про свято солідарності всіх трудящих 1 Травня: історію виникнення свята, його історичні корені; як святкували Першотравень у СРСР; як тепер відзначають 1 Травня, хто бере участь у мітингах і демонстраціях.

Так, для учнів це були незвичні уроки, які несли пізнавально-виховний зміст. У процесі їх проведення старшокласники глибше познайомились з поняттям «профспілка». Учні дізналися: яка організація називається профспілкою, кого і навіщо вона об’єднує, яка мета створення профкомів, як профспілка захищає права своїх членів і підтримує людину праці.

Проведення профспілкового уроку отримали схвальні відгуки від членів Профспілки, і звичайно ж, від самих учнів. Мети профспілкового уроку було досягнуто, завдання виконано. Адже за кілька років учні стануть студентами, а там швидко прийде і доросле буття, з його вимогами та правилами. Хочеться, щоб наші вихованці завжди мали право вибору і не пливли за течією, щоб активно влилися у суспільне життя, стали членами галузевих профспілок.

Н.Г. Плясунова, голова Смілянської районної організації ПрофспілкиПрофспілкові уроки на СмілянщиніПрофспілкові уроки на Смілянщині

Схожі публікації


Догори