Профспілковий урок: роль профспілок у майбутньому України

Профспілковий урок: роль профспілок у майбутньому України13 травня 2015 року вчитель правознавства Печерської гімназії №75 Артур Бабенко провів профспілковий урок для учнів 10 класу, на якому розповів про історію створення профспілкової організації, її діяльність та захист прав людей. Темою уроку стало актуальне питання сьогодення – роль профспілок у майбутньому України.

На уроці були присутні голова Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександр Яцунь, голова Печерської районної у м. Києві організації Профспілки працівників освіти і науки України Олександра Баклан, голова первинки навчального закладу Любов Чолій.

Учитель акцентував на тому, що проблеми, які часто виникають в нашій країні (низька чи невчасна виплата заробітної плати) не є лише українськими, це загальноєвропейські проблеми, пов’язані з економічною кризою у світі. Артур Бабенко звернув увагу дітей на те, що потрібно працювати і вміти відстоювати свої права. І захистити людину праці може лише профспілка – потужна організація, яка ефективно працює і бореться за права як студентів, так і працівників.

Вчитель назвав основні задачі, які вирішують профспілки, а саме: участь в колективних переговорах, відстоювання вигідних для робітників умов праці; підготовка та підписання колективної угоди; контроль за виконанням адміністрацією умов колективної угоди та примушування її ліквідувати порушення; представництво трудящих перед адміністрацією, в державних органах, а також в судах тощо.

За допомогою інтерактивних технологій Артур Бабенко досить детально ознайомив учнів із діяльністю Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України. Школярі уважно слухали інформацію про те, хто входить до складу первинних профспілкових організацій, скільки членів нараховує КМОППОіНУ, а також дізналися, яким чином здійснюється соціальне партнерство.

Під час уроку перед учнями виступив голова КМОППОіНУ Олександр Яцунь: «Після закінчення школи кожен з вас стане студентом вищого навчального закладу. І ви повинні знати, що потрібно боротися за свої права. У Мельбурні встановлено монумент з трьома вісімками, які символізують лозунг працівників: «Вісім годин для роботи, вісім годин для сну, вісім годин для відпочинку».

Також Олександр Яцунь зазначив: «Ми пишаємося тим, що членами освітянської профспілки міста Києва є студенти. Ми молода і перспективна організація, яка крокує в ногу з часом, адже ми дослухаємося до думки кожного».

Наприкінці уроку учні висловили свою точку зору щодо подальших перспектив розвитку профспілок, а саме: не здавати свої позиції перед тиском держави, збільшити кількість профспілок, зміцнювати міжнародну солідарність профспілок тощо.

Профспілковий урок: роль профспілок у майбутньому УкраїниПрофспілковий урок: роль профспілок у майбутньому України

Профспілковий урок: роль профспілок у майбутньому УкраїниПрофспілковий урок: роль профспілок у майбутньому України

Схожі публікації


Догори