Профспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інновації

Профспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інноваціїПроведення профспілкового уроку в школах Києва – звична справа для столичних учителів історії та права. Цю традицію уже шостий рік поспіль продовжує та всіляко підтримує Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України і такі уроки можна відвідати протягом квітня у 9 – 11 класах загальноосвітніх навчальних закладах.

Позитивні відгуки Федерації профспілок України, ЦК Профспілки про столичну ініціативу засвідчують, що профспілкові уроки допомагають старшокласникам не лише сформувати уявлення про профспілки у сучасному суспільстві, їх значимість у соціальному захисті людини праці, а й краще підготуватися до дорослого трудового життя, дізнатися про свої прав та навчитися ними користуватися.

Згідно з планом підготовки, 27 березня Київська міська організація Профспілки організувала семінар-навчання для майже 300 вчителів, які проводитимуть профспілкові уроки у школах столиці.

Вибір теми уроку 2012 – «Київська міська організація Профспілки працівників освіти і науки України: захист, турбота, довіра» – за словами голови організації Олександра Яцуня «зумовлено часом і досвідом». «За багато років діяльності ми маємо власну історію, вагомий досвід і гідні результати. Саме тому на часі висвітлення роботи власне Київської профспілкової організації, як дієвого механізму захисту прав та інтересів столичних освітян. Ми маємо що розповісти!», – наголосив голова.

Поважаючи традиції Київська міська організація Профспілки змінюється, адже відповіді на виклики життя мають бути сучасні та дієві. Про це свідчить й сама форма проведення семінару-навчання. Окрім виступів та розповідей про специфіку проведення профуроку, фахівці організації підготували мультимедійну презентацію роботи міської профспілки освітян. Модеруючи відеоряд, Олександр Яцунь зупиняв увагу слухачів лише на важливих акцентах відео, підкріплюючи показ коментарями та поясненням слайдів.

Учитель з багаторічним досвідом проведення профспілкового уроку Ірина Баленко розповіла про специфіку викладу матеріалу уроку і своє бачення його типу та форми.

Цьогоріч для уроку вона пропонує використати ініціативу та креатив юних майстрів тележурналістики – учнів ліцею № 303 Дарницького району, які уже підготували свій сюжет для уроку. За відзнятим сюжетом профспілка – це дієва сила, і лише вона в умовах сучасності зможе захистити, порадити, допомогти. Слова дітей були підкріплені інтерв’ю з педагогами навчального закладу й самими школярами.

Новий підхід до проведення семінару-навчання був схвально оцінений столичними педагогами, які за тиждень вже проводитимуть профспілкові уроки у старших класах Києва. А інформаційний пакет із методичними матеріалами, який був презентований кожному з них, допоможе наставникам підготувати та провести цікаві уроки для молоді.


Інна Журавель,
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


Профспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інноваціїПрофспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інновації

Профспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інноваціїПрофспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інновації

Профспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інновації Профспілковий урок 2012: поважаючи традиції, впроваджуючи інновації

Схожі публікації


Догори