Діти освітян столиці оздоровлюються в ДОЦ «Сонячний берег»

Діти освітян столиці оздоровлюються в ДОЦ «Сонячний берег»Уже 11 років поспіль діти працівників закладів освіти м. Києва мають можливість відпочити і зміцнити імунітет на узбережжі Чорного моря в Дитячому оздоровчому центрі «Сонячний берег». Цьогоріч на пільгових умовах протягом I зміни насолоджуються мореністичними пейзажами і цілющим повітрям 250 юних відпочивальників.

Як саме проходить літнє дитяче оздоровлення? У яких умовах? Чи задоволені діти? Задля отримання конкретних відповідей на ці питання до табору завітали фахівці Київської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України.

Ознайомившись із документацією, перевіривши стан санітарно-гігієнічних умов, пожежну безпеку та якість харчування, спеціалісти КМОППОіНУ здійснили огляд території ДОЦ. Під час цієї робочої екскурсії директор «Сонячного берега» Тетяна Садловська розповіла спеціально для відвідувачів нашого сайту та читачів «Єдності», чим живе табір.

Ексклюзивне інтерв’ю з директором

– Тетяно Леонтіївно, розкажіть, будь ласка, про життя табору. Як проходить оздоровлення дітей у першій зміні?

– Діти педагогів м. Києва приїхали 31 травня о 23 годині. Ми влаштували для них вечерю і одразу розмістили у кімнати, адже вони втомилися після дороги. Розселення відбувалося за віковими категоріями та бажанням дітей у дво- та чотиримісні номери. Після адаптації, 1 червня, для них була організована святкова дискотека на честь Дня захисту дитини.

Загалом у «Сонячному березі» функціонує 24 загони. Перша зміна була відкрита 2 червня грандіозним концертом з повітряними кульками та іншими яскравими атрибутами.

– Огляд табору засвідчив, що всі діти освітян столиці України мешкають в одному корпусі. Приємно, до речі, що на якому майоріє стяг Київської міської організації Профспілки. Як відпочивають маленькі кияни?

– У корпусі працюють досвідчені вихователі, які вже не перший рік доглядають дітей киян, а також нові вожаті – студенти Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Останні вчаться бути справжніми педагогами на практиці і їм у цьому дуже допомагають самі діти, причому дуже інтенсивно… (сміється). Вожаті приїхали раніше за дітей, ознайомилися з усіма організаційними й виховними моментами, а головне – пройшли школу молодого вожатого.

– Хто саме проводив школу вожатих?

– Особисто я. Оскільки я маю бути впевнена на сто відсотків, що вони готові прийняти дітей. Усі наступні зміни цим будуть займатися старший вихователь та методист, які мають вагомий досвід роботи і повне знання специфіки саме нашого центру.

– Чи є у Вас як у директора табору певні прохання та побажання до батьків юних відпочивальників?

– Так є. Справа в тому, що при оформленні документів на оздоровлення дітей батьки роблять одну розповсюджену помилку – не прописують у довідках детально, чим хворіє дитина. Це найболючіше питання, бо деякі діти приїжджають із хронічними захворюваннями (астма, гастрит, гіпертонія тощо). Для виявлення причин недуги доводиться везти малюків до лікарні, робити аналізи та повний медогляд, таким чином лишаючи їх відпочинку. Просимо батьків додавати до медичної довідки записку з рекомендаціями лікаря. Тоді ми зможемо надавати дитині відповідний догляд, створимо дієтичний стіл і всі потрібні умови.

І ще одне прохання до батьків: не давайте дітям із собою на відпочинок великі суми грошей та коштовні речі. Усі планшети, ноутбуки, дорогі мобільні телефони нехай залишаються вдома. Їх наявність, по-перше, – це колосальна відповідальність, а по-друге, мотив для суперечок, заздрощів й інших малоприємних ситуацій. Оскільки діти приїжджають із різних сімей, є сироти, малозабезпечені… Коштів теж не має бути забагато, тільки на екскурсії, кіно та сувеніри.

– Тетяно Леонтіївно, Ви вже чотири роки керуєте Дитячим оздоровчим центром, тож знаєте всі проблемні питання. У чому полягають найбільші труднощі?


– Не можна утримати в руках більше тисячі дітей, не маючи відповідного досвіду. Навіть глибоке знання теорії не врятує. Секрет успіху у тому, що ми виховуємо один одного. Я щодня навчаюсь у дітей.

Знаходячи індивідуальний підхід до кожного, ключ до його серця та здібностей, збагачуєшся і сам.

Найважчим і найсерйознішим завданням педагогів є розкриття дитячих талантів, налагодження доброзичливого ставлення між усіма мешканцями табору та батьками. А діти… Якщо для них створити таку сприятливу атмосферу, розкриваються повністю: знаходять себе у спорті, мистецтві, культурі, стають справжніми друзями, швидко соціалізуються.

– Чи продовжують діти і вожаті спілкування після закінчення зміни?

– Так! Вони створили у соціальній мережі «В Контакті» цілу групу «Сонячний берег», і там (із неприхованим захопленням): фотографії, малюнки, листи, народжені в таборі крилаті вислови…

Тож діти постійно та жваво спілкуються протягом усього року, а потім мріють повернутися знову до «Сонячного…» таким саме складом.

– Які моральні постулати або неписані правила діють у «Сонячному березі»?

– Педагогічний колектив табору живе за єдиним гаслом: «Усе для дітей та заради дітей». Все інше є другорядним. Головне, щоб діти були здорові та щасливі. І нам це вдається, бо вони завжди від’їжджають із гучним скандуванням: «Сонячний берег – кращий за всіх».

У нас є сталі традиції. Після кожного заходу лунає гімн «Сонячного берега», під який усі без винятку співають і танцюють.

– Чи є певна система заохочення дітей до творчості та самореалізації?

– Авжеж. Обов’язково. Що найбільше люблять діти? Це, зрозуміло, солодощі. Тому переможцям і активним учасникам кожного заходу даруються цукерки. За перемогу в загальнотабірних змаганнях, конкурсах чи фестивалях загін отримує грамоту. Персональні досягнення теж відзначаються – «Дошка пошани». Але є те, чого загони прагнуть домогтися найбільше. Це – перехідний стяг переможця. Отримавши цей стяг загін носить його всюди як найдорожчу реліквію: і на зарядку, і в їдальню, і на танці. А всі інші мріють під час наступного заходу вибороти собі це високе право. Ви, до речі, можете переконатися в цьому саме зараз (нам назустріч по парах ішов загін дітей, щедро даруючи свої усмішки і щасливе повноголосся:

– Три-чотири!

– Добрий день!

– Наш девіз.

– «Сонячний берег» – кращий за всіх!).

– Щиро дякую, Тетяно Леонтіївно, за розмову та за те, що приділили нам Ваш дорогоцінний час.

Катерина Алєксєєнко,
Київська міська організація Профспілки


Діти освітян столиці оздоровлюються в ДОЦ «Сонячний берег»Діти освітян столиці оздоровлюються в ДОЦ «Сонячний берег»

Діти освітян столиці оздоровлюються в ДОЦ «Сонячний берег»Діти освітян столиці оздоровлюються в ДОЦ «Сонячний берег»

Схожі публікації


Догори