Навчання, що дає знання та змінює свідомість

Навчання, що дає знання та змінює свідомістьЧернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України серед усіх напрямків роботи одну з найважливіших ролей відводить навчанню профспілкових лідерів. Адже в сьогоднішньому динамічному світі тільки системне оновлення знань дозволить профспілкам гідно представляти інтереси спілчан.

У програму чергового семінару для голів районних, міських організацій та первинних організацій працівників вищих та професійно-технічних навчальних закладів були включені як суто практичні, робочі питання, так світоглядні теми, що спонукають до переосмислення самої суті профспілкової діяльності. Відкриваючи семінар Тетяна Матвеєва — голова обласної організації Профспілки проінформувала присутніх про актуальні питання, над якими працює галузева Профспілка на різних рівнях. Основними серед цих питань на сьогодні є фінансування галузі в 2013 році, рівень оплати праці спілчан за єдиною тарифною сіткою, реформування мережі навчальних закладів області.

Безперечно, родзинкою семінару став виступ Юрія Буздугана та Олени Скоморощенко, представників Інституту соціального партнерства (м. Київ).

Викладачі пропрацювали з учасниками семінару майже півтора навчальні дні, як то кажуть, “на одному диханні”. Розгляд теми “Профспілки та виклики сучасної епохи” Юрій Буздуган розпочав з аналізу історичних витоків таких понять як “солідарність”, “профспілка”, “робітничий рух”, “капітал” та ін. Далі профспілковим лідерам було запропоновано розібратися в хитросплетеннях сучасної геополітики та викликах глобалізованого світу, які впливають на формування цінностей профспілкового руху. Не залишилося поза увагою питання використання соціальних технологій, які мають стати зброєю в руках профспілок. Закріпити отримані знання учасникам семінару допомогла інтерактивна гра „Зробимо профспілку сильною”.

У продовження семінару Олексій Лугина — юрисконсульт обкому Профспілки провів практичне заняття щодо використання інструкції про порядок ведення трудових книжок. З цього заняття лідери структурних ланок Профспілки почерпнули чимало корисних знань для використання в своїй щоденній роботі.

У заключному блоці триденного навчання відбулася лекція з елементами гри „Організаційна робота: зміст, принципи, форми і методи” за участю Олени Щепотьєвої – завідувачки навчальним відділом Підприємства “НМЦ” профспілок. Працюючи над завданням в групах, учасники семінару сформували, обговорили та виробили алгоритм рішення ряду профспілкових питань.


Віталій Копиш,
Чернігівська обласна організація Профспілки


Навчання, що дає знання та змінює свідомістьНавчання, що дає знання та змінює свідомість

Навчання, що дає знання та змінює свідомість

Схожі публікації


Догори