Студент – категорія не постійна, але надійна

Студент – категорія не постійна, але надійна3312 членів студентської профспілки Дрогобицького державного педуніверситету взяли участь у звітно-виборній кампанії своєї громадської організації і обрали делегатів на підведення підсумків за 5 років на загальноуніверситетських зборах.

Всі 150 їх обранців прибули на звітно-виборну конференцію. І, судячи з овації після завершення їх студентським профлідером Ігорем Гівчаком доповіді, ця стовідсоткова явка свідчила про те, що вони готові за нього у вогонь і в воду.

Обрали його на наступну каденцію одноголосно, за заступника студента історичного факультету було всього 7 голосів проти. Незважаючи на те, як сказав головний доповідач, що студент – категорія не постійна: лиш вникли, як слід, у роботу студентської профспілки, як вже й випускний на носі, - але це категорія людей справедливих, надійних і вдячних.

Хто б з нас нині міг уявити, розмірковував у виступі ведучий конференції, профактивіст і активіст студентського самоврядування Ігор Ільницький, що в педуніверситеті немає міжнародних програм обміну студентами, центру студентського працевлаштування, про які потурбувалася молодіжна професійна спілка, і завдяки яким вихованці вишу можуть не лише заробити на хліб насущний, але й випробувати свою фахову придатність. Працюють вихователями в дитячих таборах, спортивно-оздоровчих базах.

Ігор Олексійович, продовжив студент, «вміє жертвувати своїм часом і не один раз засиджується з нами допізна, складаючи сценарії, програми».

Завдяки студентській профспілці і студентському самоврядуванню кожен місяць року, починаючи зі знаменитого «Дня першокурсника» і до випускного балу, студенти живуть насиченим культурним життям – конкурсами, фестивалями, масштабними і камерними забавами та заходами, що робить їх життя незабутнім і змістовним у стінах альма-матер. Можна, наголосив при обговоренні звіту профлідера, голова студентського самоврядування Іван Херович, сидіти в гуртожитку і нудьгувати чи ходити в кафе, а можна поєднати цікаві молодіжні забави та інтелектуальні конкурси завдяки студентській громадській організації в клубі «Казанова» і в кращих концертних залах Дрогобича. «Участь у всьому цьому дало мені неоціненний досвід, який стає важливим життєвим набутком до професійного диплома».

Що ще стало підставою зустріти бурхливими оплесками завершення звітної доповіді Ігорем Гівчаком?

Створення такого дієвого органу, як колегія студентського самоврядування, куди входить і веде першу скрипку студентська профспілка. Без її участі не відбувається поселення в гуртожитки. Є проблеми, коли на понад три тисячі студентів 1200 місць, та й не всі кімнати доведені до належних умов проживання. Завдяки студентській профспілці проведено реконструкцію системи водопостачання в гуртожитку №1, у п’ятому – замінено електротрансформатор, електротени на кухні, поміняно електровимикачі. Профспілка працює над спецпрограмою ремонтних робіт в гуртожитках вишу.

Добилися обладнання спортивної кімнати, кімнат відпочинку. Коменданти і студенти з повагою ставляться до ролі профспілки при поселенні у першу чергу студентів-сиріт, вихідців з віддалених сіл району, з інших областей та районів.

У кінці навчального року комісія громадської молодіжної організації разом з комендантами, студрадами гуртожитків виставляє бали та проводить завершальні огляди стану кімнат, дотримання мешканцями правил проживання і норм поведінки. Словом, щоб ніхто не ображався, якщо йому виставлять непоселення наступного року.

Студпрофком став у області ініціатором боротьби з корупцією не десь там, а поруч, де живеш і вчишся. Профком всіляко «захищає і підтримує тих студентів, - підкреслив у звіті Ігор Гівчак,– хто хоче вчитися, а не домовлятися».

Були випадки, коли завдяки позиції громадської організації студента не виключили, а були, коли профспілка ініціювала кроки на позбавлення
педуніверситету від порушників і дебоширів. Провели конструктивні переговори з адміністрацією та бухгалтерією щодо встановлення вартості проживання в гуртожитках і знайшли оптимальний варіант – диференціація оплати, враховуючи стан і умови проживання в кімнатах.

Була конструктивна і креативна позиція і щодо функціонування тієї ж університетської їдальні, яка залишилась студентською, а не комерційною. За якістю її роботи і далі слідкує комісія представників громадської студентської організації.

Щоб усунути лазівки для недобросовісних учасників сторін навчального процесу, профком і студентське самоврядування, зважаючи на те, що новим законом « Про вищу освіту», на жаль, відмінено кредитно-модульну систему організації навчального процесу, завдяки якій студент міг здобувати бали протягом всього часу вивчення предмету, залишили лише підсумковий контроль – екзамен, запропонували поєднати систему оцінки: 60 відсотків балів за поточну успішність, 40 – на екзамені.

Ця пропозиція прийнята ректоратом і внесена в нове положення, оформлена офіційно у колективному договорі, який укладає профспілка працівників педуніверситету з адміністрацією, де 36 пунктів соціального захисту прописує студентська. До звітів колдоговір, зазначив Ігор Олексійович, виконаний на 90 %.

Серед важливих для життя студентства завдань молодіжна громадська організація має врегулювати питання отримання, без запізнення з вини банків, студентських квитків, проводити подальший правовий та соціальний супровід дітей-сиріт, малозабезпечених, студентів з дітьми.

Словом, сказала на конференції гість, член президії і ради Львівської обласної організації та голова Дрогобицької районної організації освітянської профспілки Ольга Грицик, Ігор Гівчак – родом з учительської сім’ї, він знає, що треба майбутньому молодому спеціалістові. Вона привітала студентів від імені обласного профлідера Марії Яцейко та поінформувала молодих спілчан про те, що вдалося здобути галузевій громадській організації на всіх рівнях її структури.

Профспілка, підкреслила Ольга Богданівна, стоїть перед новими соціальними викликами. Студентство – її авангард. «Тільки разом і активністю кожного з Вас виметемо зло і антисоціальні підступи в державі, у своїх трудових колективах».

Виступ роботодавця – ректора університету Надії Скотної засвідчив паритетні засади співпраці. Ваша принципова позиція, наголосила Надія Володимирівна, допомагає ставити на європейський рівень взаємини студент – викладач, добиватися мобільності професійного рівня обох сторін навчального процесу.

Конференція затвердила завдання на наступний період роботи студпрофкому, обрала керівні органи та делегатів на обласну звітно-виборну конференцію галузевої профспілки.

Ольга Лобарчук, Львів


Студент – категорія не постійна, але надійнаСтудент – категорія не постійна, але надійна

Студент – категорія не постійна, але надійна

Схожі публікації


Догори