У центрі уваги – і працівники, і студенти

У центрі уваги – і працівники, і студенти16 березня цього року відбулося засідання секції вищої школи Одеського обкому Профспілки на тему «Про роботу виборних профспілкових органів щодо захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки, підвищення престижу педагогічної праці».

Голова секції вищої школи обкому Профспілки Тетяна Страхова детально проаналізувала показники моніторингу, який щороку проводиться обкомом Профспілки, зокрема в розрізі виплати премій та надбавок працівникам, роботи з охорони праці тощо, а також закликала голів профспілкових організацій активніше працювати з його даними, використовувати їх у співпраці з адміністраціями закладів.

Коментуючи виступ Т.В. Страхової, голова обкому Профспілки Ніна Дубовик звернулася до присутніх на засіданні членів президії обкому Профспілки і профактиву від вищої школи з ініціативою проводити такі моніторинги частіше одного разу на рік для того, щоб завжди тримати на контролі соціально-економічну ситуацію у вищих навчальних закладах.

Щодо підвищення престижу педагогічної праці і пошуку стимулювання педагогічних та науково-педагогічних працівників розповідав голова профкому працівників Одеського національного політехнічного університету Богдан Мотулько. Він відзначив позитивний фактор співпраці адміністрації університету з профкомом, поінформував про систему виплат надбавок і премій, стимулюючих виплат, надання пільг працівникам ОНПУ, а також про оздоровчу і культурно-масову роботу, яку проводить профком для своїх членів.

Жваві дискусії викликав виступ голови профкому студентів Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова Вадима Пєнова, який розповів про діяльність студентських профспілкових організацій, спрямовану проти прийняття законопроекту №3474. Він відзначив, що роботу студентського профактиву із збору підписів у рамках Всеукраїнської акції «Профспілки. Боротьба за Україну» слід було б активізувати і запропонував залучити до процесу також об’єднані профспілкові організації та профспілкові організації закладів І-ІІ рівнів акредитації. Також В.Пєнов запропонував провести всеукраїнський форум студентського профактиву, присвячений даній проблемі, поставив акцент на тому, що необхідно діяти оперативно, оскільки члени Профспілки чекають від профкомів конкретних заходів для їх захисту і вже зараз цікавляться долею підписних листів, направлених на підтримку акції. Крім того, профспілковий лідер поділився своїм досвідом роботи: разом з колегою, головою профкому студентів Одеського державного екологічного університету Миколою Бучко, вдалося вийти на депутатську фракцію «Самопоміч» і поспілкуватися з помічниками народних депутатів. В результаті голови профкомів змінили свою концепцію складання заяв до депутатів: треба викладати конкретні пропозиції по пунктах законопроекту, а не висувати узагальнені вимоги. Інакше такі звернення відправляться до смітника.

Члени секції вищої школи вирішили від імені секції направити звернення до ЦК Профспілки з пропозицією провести форум студентського профспілкового активу.

На засіданні секції виступив юрисконсульт обкому Профспілки Леонід Михайлов з інформацією про проект Трудового кодексу, відзначив його негативні моменти, яких, на жаль, більше, ніж позитивних. Одною з найбільших загроз законопроекту є зведення ролі профспілок та колективних договорів до мінімуму, а також низка різних заходів, які посилять беззахисність працівників перед свавіллям роботодавців.

Галузева Профспілка направляла листи до органів державної влади з вимогами виключити з проекту Трудового кодексу положення, що звужують права трудящих. Сподіваємося, що наші вимоги будуть почуті.

 

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому Профспілки

 

У центрі уваги – і працівники, і студенти У центрі уваги – і працівники, і студенти

 У центрі уваги – і працівники, і студенти

 

Схожі публікації


Догори