Традиційне обласне освітянське свято спорту

17 вересня 2016 року на ужгородському стадіоні «Авангард» відбулися фінальні змагання ХIV обласної спартакіади працівників закладів та установ освіти. Захід – чи не наймасовіший у Закарпатті.

До Ужгорода приїхали близько 900 учасників змагань, це 17 команд майже з усіх куточків нашого краю.

На урочистій церемонії відкриття спартакіади освітян присутніх вітали зокрема заступник директора департаменту освіти і науки ОДА Аттіла Штерр, голова Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Тетяна Повханич, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, начальник управління молоді та спорту Закарпатської ОДА Віталій Ерфан, голова Закарпатської обласної ради профспілок Володимир Фленько та інші почесні гості.

Крім того були відзначені переможці V спортивних ігор школярів області. Трете місце – у юних спортсменів Ужгородського району, друге завоювали тячівці, ну а перемогу здобула збірна команда школярів Ужгорода.

Освітяни змагалися у різних видах спорту: волейболі, міні-футболі, настільному тенісі, шахах, шашках, гирьовому спорті, легкій атлетиці, дартсі, сімейних стартах. Варто зазначити, що до традиційних видів, цьогоріч додалися ще декілька нових, а саме: кульова стрільба, плавання та не характерний для освіти вид спорту – перетягування канату.

На бігових доріжках, ігрових майданчиках та навіть басейні тривала запекла боротьба, а тепла та комфортна погода лише сприяла спортивному освітянському завзяттю. Результати в окремих видах спартакіади фіксувала головна суддівська колегія, яку очолював суддя Національної категорії Анатолій Плеханов.

Переможцями в окремих видах стали: у настільному тенісі, шахах, легкій атлетиці та сімейних стартах – освітяни м. Мукачева, у волейболі серед жінок та чоловіків, плаванні та перетягуванні канату – працівники освіти м. Ужгорода, у міні-футболі та кульовій стрільбі – освітяни Тячівського району, шашках – Виноградівського, гирьовому спорті – Міжгірського району, дартсі – Ужгородського району.

Високі результати були показані в індивідуальній першості. У легкій атлетиці перемогу здобули: у бігу на 60 метрів серед жінок віком до 35 років – Ірина Мокан (Тячівський район), а понад 35 років – Ольга Ловза (Хустський район), на 100-метрівці у чоловіків віком до 40 років Святослав Апшай (Виноградівський район), а понад 40 років – Василь Папіш (м. Мукачево).

У шашках кращими виявилися Галина Віхніна (м. Ужгород) та Володимир Шопа (Мукачівський район), а у шахах – Ганна Шімон (м. Мукачево) і Василь Данашевський (Мукачівський район). У гирьовому спорті у ваговій категорії до 70 кг. кращий результат показав Олександр Коложварі (Виноградівський район), до 90 кг. представник Міжгірщини Анатолій Ільницький, понад 90 кг. – Василь Діус (Мукачівський район). У настільному тенісі традиційно найсильнішими стали Інга Єрхова (Перечинський район) та Золтан Сіладі (Виноградівський район). В дартсі найвлучнішим був Сергій Баркасій (Ужгородський район), а в кульовій стрільбі – Ростислав Станко (Тячівський район). Кращі результати з плавання серед жінок показала Любов Капчук (Рахівський район), серед чоловіків –  Ковган Олег (м. Ужгород)

Призери в індивідуальному заліку нагороджені медалями та дипломами, а команди в окремих видах – дипломами організаторів. Крім того, усі діти-учасники змагань із сімейних стартів отримали подарунки від  обласної організації профспілки працівників освіти і науки.

За підсумками усіх 12 видів спорту ХIV обласної спартакіади працівників закладів та установ освіти Закарпаття перше місце в загальнокомандному заліку завоювала збірна команда міста Мукачева (начальник управління освіти виконавчого комітету Мукачівської міської ради Катерина Кришінець-Андялошій, голова міської організації Профспілки Христина Михайлова). Другою командою-призером стала збірна міста Ужгорода (начальник управління освіти Ужгородської міської ради Оксана Бабунич, голова міської організації профспілки Михайло Мегеш), бронзу вибороли минулорічні переможці змагань – освітяни Свалявського району (начальник відділу освіти Свалявської райдержадміністрації Едіта Грабар, голова районної організації профспілки – Наталія Власик. До шістки кращих також увійшли спортсмени Ужгородського, Рахівського та Виноградівського районів.

 

Прес-служба Закарпатської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори