Профспілка і реформи. Опорна школа в Меденичах: чому був спротив?

Реформи в освіті – питання головне і для галузевої профспілки. Це пов’язано зі збереженням  робочих місць, створенням умов праці, співпрацею з громадою. Часто реорганізація, а йдеться про оптимізацію навчальної мережі викликає правомірни і неправомірний спротив.

Про створення опорної школи в селищі Меденичі на Львівщині, у липні та серпні цього року, йшлося на районних нарадах вже двічі. Відбувалися вони за участі представників Дрогобицької райадміністрації, райради, управління освіти та голови районної організації освітянської профспілки, депутата обласної Ради Ольги Грицик. Батьки виявили спротив створенню опорної школи. Чому? На це дала відповідь Ольга Богданівна.

З 2010 року, відколи прийнята відповідна Постанова Кабінету Міністрів, справа створення опорних шкіл потрапила у тиху заводь. Не вивчались важливі положення документів, не проводилась широка роз’яснювальна робота з громадою та освітянами, а робити все з наскоку не виходить.

Ми теж поспілкувалися з учителями та батьками.  З’ясувалося: одними з тих, хто проти, з різних причин, у тому числі через непоінформованість, стає громадськість та вчителі, які не готові до перемін, сприйняття нових професійних вимог.

Досвід створення, за участі  Жидачівської районної профорганізації та юристів обласної галузевої профспілки, наголосила Ольга Грицик, за всіма вимогами законодавчих актів, як і позитивний досвід роботи з грудня минулого року, має Гніздичівська опорна школа.

Щодо філій, щоб, як кажуть, усі були вдоволені, додає профлідер, багато важливих положень можна прописати у Статуті  опорної школи.

Важливо, що така школа, згідно Положення, не може існувати без щонайменше трьох філій. Має свій рахунок, можливість отримання та освоєння відповідних коштів, які виділяються для її становлення. Засновниками опорних шіл є районні ради депутатів або ОТГ.

Меденицька опорна школа, до речі кажучи, вийшла минулоріч переможцем конкурсу на кращу опорну школу і отримала з області 500 тисяч гривень на покращення своєї матеріальної бази завдяки правильним і виваженим діям у тому числі районного освітянського профлідера, депутата обласної Ради. Однак, щоб вона стала такою  юридично, необхідно, повторимо, вирішити питання з філіями, які плануються в селах Довгому та  Ріпчиці, з довезенням дітей зі села Коросниця. Слід також реалізувати всі вимоги Положення щодо оформлення відповідної документації.

За словами директора Меденицької школи, вона є опорною де-факто: тут вчаться діти з кількох довколишніх шкіл, оскільки тут є потужна матеріальна база, фаховий вчительський колектив. Її випускники займають престижні місця на олімпіадах, вступають у престижні вищі навчальні заклади. Тому на даному етапі важливо донести до батьків, освітян малих шкіл, майбутніх філій не спотворену і повну інформацію про реорганізацію, відтак починати оформляти документально стосунки між опорною школою і філіями.

Голова райдержадміністрації Володимир Шутко запевнив, що ніхто закривати шкіл не буде. І ніхто не залишиться без роботи, додала Ольга Грицик.

Якщо не буде зроблено зазначених вище кроків на створення опорної школи, то  виділені на це кошти будуть втрачені. А процес змін – невідворотний, тож краще робити все вчасно, без втрат.

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори