Горохівчани солідарні з вимогами щодо повного фінансування освіти

26 жовтня 2017 року у приміщенні БДЮТ м. Горохів відбулася нарада-семінар голів первинних профспілкових організацій навчальних закладів району.

На порядку денному стояло питання проекту Державного бюджету України на 2018 рік в частині фінансування освітянської галузі та пов’язані з ним дії організаційних ланок Профспілки працівників освіти і науки України та закладів освіти Горохівського району. Із цим питанням ознайомила присутніх голова освітянської профспілки району Євгенія Карп’як.

Профспілкова організація, відділ освіти, молоді та спорту в Горохівському районі вживають заходів з метою забезпечення галузі освіти необхідними видатками в 2018 році.

При визначенні обсягу ресурсу місцевих бюджетів на 2018 рік є пропозиції щодо врахування видатків на покращення умов праці педагогічних шкіл, а саме подальше збільшення заробітної плати освітянам.

Про зміни у пенсійному забезпечені  ознайомила голів профкомів головний спеціаліст Локачинського об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Вікторія Гребенка, яка розповіла про важливі питання забезпечення працівників освіти в умовах пенсійної реформи,  окремо зупинилась на питаннях вислуги років для педагогів.

Із змістом нового Закону України «Про освіту», про те, що саме змінює новий закон для педагогів розповіла Карп’як Євгенія.

З прийняттям закону саме директор буде приймати на роботу  і звільняти   вчителя, а не відділ освіти. Відділ освіти також не братиме участі в розробці та реалізації варіативної складової навчальної програми, не втручатиметься у формування педагогічного навантаження вчителя. Атестація педагогічних працівників залишається без змін. Поки МОН не затвердить нове Положення про атестацію педагогічних працівників, присвоювати вищу категорію та педагогічні звання буде відділ освіти, а 1 та 2 категорію, кваліфікацію «спеціаліста» –навчальний заклад.

Атестацію шкіл новий закон повністю ліквідовує. Директор школи буде призначатися за конкурсом на раз на 6 років. При цьому комісія, яка ухвалюватиме відповідне рішення, складатиметься в тому числі з вчителів цього навчального закладу.

Одним із ключових нововведень законопроекту є збільшення мінімального посадового окладу педагогічного працівника найнижчої кваліфікаційної категорії до трьох мінімальних заробітних плат. Тобто, навіть вчитель початківець, без жодної доплати, буде мати оклад близько 9600 гривень на місяць.

Для реалізації цієї норми потрібно буде знайти у бюджеті додаткові десятки мільярдів гривень. Крім того, законопроект передбачає 20% доплату педагогам за проходження сертифікації. Зважаючи на позицію ключового автора законопроекту, чинного міністра освіти і науки Лілії Гриневич, сертифікація стане засобом добровільного підвищення майстерності педагогів та запровадження компетентнісного підходу. Йдеться не лише про економічний інструмент, а сертифікацію як спосіб заохочення кращих вчителів до саморозвитку, опанування нових методик та підходів.

Новий закон «Про освіту» також передбачає, що кожен навчальний заклад муситиме оприлюднювати інформацію про надходження усіх коштів, а також їхнє призначення. Це сприятиме тому, що батьки бачитимуть, скільки та на що витрачає кошти держава, а також зможуть контролювати використання своїх благодійних внесків.

З питань здорового способу життя, профілактики грипу, застереження онкологічних захворювань перед головами профкомів виступила Людмила Блінова. Вона ознайомила присутніх із причинами важких хвороб, про йододефіцит в організмі людей із часу Чорнобильської катастрофи, про застереження різних захворювань, їх профілактику.

Також профспілкові лідери підтримали рішення Президії ФПУ від 5.10.2017 року про проведення Всеукраїнської акції протесту 14 листопада 2017 року у м. Києві і постановили взяти в ній  участь.

Горохівська районна організація Профспілки, 

Волинська область 

Схожі публікації


Догори