Глобалізація, освіта та профспілки

Делегація із України взяла участь у міжнародному симпозіумі під назвою «Глобалізація, освіта та Профспілки», що відбувся 31 серпня – 1 вересня в Стамбулі. Зустріч була організована за підтримки Профспілки освіти Туреччини (EĞİTİM-BİR-SEN). До заходу долучилися 89 профспілкових та 4 міжнародних організацій  із 77 країн світу.

Під час офіційного відкриття  симпозіуму вітальне слово виголосив голова Профспілки освіти Туреччини Алі Ялчин. У своїй промові наголосив, що тільки спільними зусиллями ми можемо вибороти справедливість та гідну оплату праці для освітян. Також, зазначив: «Не зважаючи на різний колір шкіри, колір поту і сліз у нас однаковий».

Запрошеним гостем став заступник Міністра освіти Туреччини Мустафа Сафран, який розповів про основні тенденції розвитку освіти країни.

Впродовж першого дня пройшли відкриті панелі під назвами: «Освітній аспект глобалізації», «Глобалізація освіти та профспілки», на яких виступали провідні спеціалісти із Швеції, Індонезії, Сирії, Туреччини, та інших країн.

Учасники симпозіуму мали змогу поспілкуватися в групах, що були сформовані відповідно до мови спілкування: англійська, французька, турецька, російська, арабська. Російськомовну групи складали такі країни як: Україна, Узбекистан, Литва, Латвія, Таджикистан, Казахстан, Естонія, Киргистан, Азербайджан, Вірменія, Росія.

Темою робочої студії стала: «Нові тенденції і профспілки в сфері освіти». Обговоривши актуальні проблеми, що стосуються кожної країни представники окреслили головні з них: невідповідна оплата праці, бездумне копіювання систем навчання, підвищення авторитету педагогічної професії, підготовка профспілкових кадрів, та інші.

Висловити свою точку зору перед аудиторією щодо основної тематики дійства мав змогу кожен з учасників під час «вільного мікрофону».

На церемонії закриття ряд країн підписали документи про співпрацю. Учасникам вручили сертифікати, а також було озвучено загальну декларацію заходу. Декларація проголошує:

  • Ми повинні діяти спільно, щоб забезпечити захист основних прав людини, її гідність, свободу та загальні принципи. Ми знову висловлюємо світові те, що ми проти будь-якої несправедливості на національному та глобальному рівнях. Ми проти всіляких гноблень, а тому разом з пригнобленими захищаємо їхні права.

  • Ми твердо віримо, що необхідно і можливо створити гідне робоче місце для кожного. Гідна праця є найважливішим інструментом пошуку соціальної справедливості, всі ці аспекти мають поважати уряди та роботодавці.

  • Ми підкреслюємо, що обов’язок держав полягає у забезпеченні механізмів вирішення суперечок.

  • Маючи за основу концепцію «універсальної соціальної справедливості», ми будемо підтримувати наші цілі та боротьбу за сталий розвиток та всебічні права та практики соціального забезпечення, а також принципи гідної роботи.

  • Ми вважаємо, що освіта є найпотужнішою зброєю проти незнання та різних форм експлуатації. Наша відповідальність, як об’єднання, полягає в боротьбі проти: дитячої праці, нестабільної праці та незахищених працівників.

 Оскільки, працівники у сфері освіти та Профспілки на кожному континенті, регіоні та країні мають свої унікальні характеристики, ми рішуче заявляємо, що необхідно посилювати та підтримувати спільні цінності, дії профспілок та цілі.

 Ми вважаємо, що найкращим способом захисту освіти та профспілок у глобалізованому світі є навчання наших дітей, та збільшення інвестицій у якісну освіту.

Волинська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори