Організацію творять активні

Коли сконтактувалася з головою Яворівської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, депутатом райради Ярославою Степанівною Кобицею, то на запитання, чим живе організація під час надзвичайної ситуації, відповіла: «Як завжди – своїми первинками».

Профспілкову організацію Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст. у жовтні минулого року очолив колишній депутат райради, Микола Миколайович Глова. На його переконання, зміст та результативність спільноти залежить від активних людей, хоча б групи, яка є локомотивом меншого чи дуже великого колективу.

Сказати, що сам Микола Миколайович здібний вчитель, закоханий у свій предмет історії, тож за свою небайдужість обраний профлідером, – сказати лише дещицю. Його  життєвий і 28-річний трудовий шлях є частиною особистого душевного вболівання за професійну та  громадську справу.

Уродженець Яворівщини, студент Львівського Франкового університету, одразу після закінчення школи прийшов туди працювати. Випускник школи став у рідній школі вчителем. І не тільки. 15 років – активний член профкому, коли профспілкову організацію очолювала, як сам каже, прекрасна профлідер Оксана Миколаївна Горохова. «Вона любила громадську роботу і ми любили її в ній...».

Сам Микола Глова не поскупився часом та зусиллями при створенні знаної на Яворівщині громадської краєзнавчої організації «Гостинець», Генеральним директором якої є теж освітянка, директор школи сусіднього села Старичі Наталія Михайлівна Косик.

За кілька років їх спільними зусиллями  організація стала Всеукраїнською. Нині він її технічний директор. Члени організації розробили 15 туристичних  маршрутів Яворівщиною. Пропагували краєзнавство  в освітніх закладах району, області, України. Залучили до справи бібліотеки району, до екскурсій – школярів. Взяли участь у довготривалому проєкті «Освіта дорослим», який фінансувався за кошти Євросоюзу. Навчали батьків, дідусів і бабусь історії і мистецтва, англійської мови, володінню комп’ютером. Розвивали напрям знаменитих народних промислів Яворівщини. Десять бібліотек району отримали ноутбуки та проєктори. Створений Миколою Миколайовичем і активістами краєзнавчий музей, став штабом громадської краєзнавчої організації. Тож спілчани з різними уподобаннями можуть знайти  профлідера і в школі, і поза нею. У час карантину, додає Микола Глова, не припинялися не лише онлайн-уроки, а й гурткова та факультативна робота. Однак, додає, найкращими є уроки, коли діти спілкуються з учителем безпосередньо в класі.

Освітяни Шклівської школи і техпрацівники мають повну зарплатню, доплати, у тому числі 30% за престижність праці, вчасний і в зручний для них час – безкоштовний медогляд. Те, що голова районної профспілкової і голова первинної профорганізації завжди на видноті, створює позитивний імідж освітянській професії, організації загалом. Легше відчиняти двері в різні інстанції, коли є потреба у вирішенні соціальних проблем членів профспілки, допомагати своїм колегам.

У нашій школі, – каже Микола Миколайович, – є ініціативні люди, котрі запалюють інших  (усіх дев’ятдесят членів трудового колективу – членів профспілки) на добрі справи. Які? Починаючи від такої «маленької» новації, як чайно-кавова перерва для вчителя, професійне спілкування, зняття стресів. Незабутнім, кажуть шклівські освітяни, був, організований для них профспілкою, новорічний корпоратив. Сценарій написала вчителька – член профкому Наталія Іванівна Фітель.

Профлідер був головним героєм – Санта Клаусом, не полінувалися підготувати костюми й інших казкових героїв. До Пасхальних свят, за ініціативи обласної та допомоги районної профорганізацій, провели благодійну акцію. Первинка Шклівської школи подбала, щоб продуктові пакунки доставили всім одиноким вчителям, ветеранам праці.

Трудовий колектив Шклівської ЗОШ І-ІІІ ст. згуртовують цікаві екскурсії, культурологічні походи, про які теж дбає первинна профорганізація. Усе це не було б таким результативним та приємним, якби не розсудлива, ділова роботодавець – молода директор школи Ольга Василівна Дубик. Те, що багато років вона також була активним членом профкому, дається взнаки, переконаний профлідер.

 

Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори